W ramach „Spotkań Polsko-Niemieckich Hamburg 2014“, które odbyły się 25 października w sali Państwowej Szkoły Muzycznej Miralles-Saal (część konkursowa dla młodzieży) oraz w sławnym klubie muzycznym Kaiserkeller (gdzie występowali też The Beatles), wzięło udział ponad 650 osób, które przysłuchiwały się obu częściom programu i przy tym znakomicie się bawiły i komunikowały ze sobą w mieszanym towarzystwie polsko-niemieckim.

 

Najwięcej osób przybyło oczywiście do klubu Kaiserkeller, gdzie na początek można było posłuchać młodego muzyka, wygrywającego na skrzypcach takie utwory jak: One Day in Berlin, Piraci z Karaibów oraz wiele innych znanych utworów, a tym wykonawcą był Tomasz Dolski.

 

 

Dolski to młody, wybijający się artysta, który zajął 3 miejsce w finale Must Be The Music i tak powoli zaczęła się jego kariera muzyczna w kraju i zagranicą. Główną gwiazdą wieczoru była Urszula ze swoim zespołem. Urszuli chyba nie trzeba nikomu przybliżać. Na koncercie można było usłyszeć jej dobrze znane utwory, takie jak: „Dmuchawce latawce wiatr”, „Malinowy król”, „Luz-blues w niebie same dziury” i wiele innych kawałków. Po koncercie zespołu można było zdobyć zarówno płyty i autografy, jak i zdjęcia z wokalistką Urszulą Kasprzak i członkami zespołu.

 

Do konkursu muzycznego Młode Talenty - polska muzyka zakwalifikowano 17 młodych muzyków. Odbył się on w pomieszczeniach Państwowej Szkoły Muzycznej, a ogłoszenie wyników i koncert galowy w pięknej i nowoczesnej sali Miralles-Saal. Nagrody wręczyli: Prezes Związku Dziennikarzy Polskich w Niemczech Arkadiusz Kulaszewski, Konsul RP w Hamburgu Piotr Golema i przewodnicząca Jury Mariola Rutschka.

 

 

Wyniki konkursu:

Grupa wiekowa I

1. Nagroda Julius Falke, fortepian

2. Nagroda JolinaDeter, fortepian

Grupa wiekowa II

1. Nagroda AnnabelSiyuLui, fortepian

1. Nagroda Nikolas Tristan Stoll, skrzypce

2. Michael Chaim Janzen, fortepian

Grupa wiekowa III

1. Nagroda David da Cruz, fortepian

2. Nagroda SidalUzundag, fortepian

3. Jakob Avé-Lallemant, fortepian

Grupa wiekowa IV

1. Nagroda JanineWitthaus, flet

2. Nagroda Emilia Mekok, fortepian

3. Nagroda Tobias Henatsch, fortepian

Nagrody wspierające:

Tomasz Dolski, śpiew

Katharina Störk, skrzypce

Daniel Simon Stoll, skrzypce

Luis-FilipeMochalski, fortepian

 

Projekt był promowany w lokalnej prasie niemieckiej(również ogólnoniemieckiej) i polskiej a także w TVP POLONIA. Zrealizowane zostało profesjonalne nagranie imprezy, które pojawi się też w polskiej telewizji. Przed imprezą, rozdawane były ulotki oraz rozesłane powiadomienia mailowe do członków i przyjaciół organizacji Polonijnych w Niemczech Północnych, władz niemieckich, kupców i przemysłowców. Konsulat RP tradycyjnie już rozesłał zaproszenia do swoich kontaktów.

 

Celami projektu były:

- polsko-niemiecka współpraca na płaszczyźnie kulturalnej - niemiecka młodzież grała polską muzykę, polski zespół prezentował wielkie polskie przeboje;

- integracja przez wzajemne poznanie się podczas prezentowania kultury kraju sąsiedzkiego;

- utrzymanie i pielęgnacja polskiej kultury i tradycji w Niemczech.

 

Projekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech oraz Urzędu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.