Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w festiwalu oraz  konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Filmów Emigracyjnych EMiGRA 2014, który odbędzie się w dniach 24.10- 26.010.2014 w Warszawie w Oranżerii Pałacu w Wilanowie.

 

Festiwal Filmów bez Granic
W 2014 roku rozszerzamy formułę Festiwalu Filmów EMiGRA, który jest festiwalem dla wszystkich żyjących poza granicami, przekraczających konkretne i symboliczne granice. Podstawą festiwalu pozostają filmy robione przez Polaków mieszkających za granicą oraz filmy o tematyce emigracyjnej niezależnie od narodowości ich twórców. Ważnym nowym elementem EMiGRY będą filmy realizowane przez imigrantów mieszkających w Polsce, o tym jak z ich punktu widzenia wygląda życie obcokrajowca w naszym kraju. Polska poprzez swoje geopolityczne położenie ma wyjątkową szansę stworzenia platformy współpracy filmowców ze Wschodu i Zachodu. Ze względu na aktualną sytuację dyplomatyczną w tegorocznej edycji festiwalu szczególną uwagę poświecimy Ukrainie. Podczas uroczystości otwarcia festiwalu pokażemy dokument zrealizowany przez młodą ekipę Kuriera Galicyjskiego - "Rewolucja godności". Nie zabraknie też egzotycznej, bo tak mało znanej Białorusi i Ameryki Południowej oraz krajów "typowo emigracyjnych" - Niemiec i Wielkiej Brytanii. To właśnie z Niemiec pokażemy dwa filmy fabularne - komedię "Allemanya" - w reżyserii Yasemin Şamdereli oraz poetycką fabułę "Na krawędzi nieba" - w reżyserii Fatiha Akina z udziałem dwóch aktorek polskiego pochodzenia Hanny Schygulli i Patrycji Żiółkowskiej, żeby pokazać w jak różnorodny sposób można poruszać tematy emigracyjne we współczesnym kinie. Jak zwykle będziemy starali się odbyć na ekranie wspólną podróż emigracyjną po całym świecie, bo każdy z nas chociaż przez chwile, był, jest albo będzie emigrantem.

EMiGRA to spotkanie Polaków ze Wschodu i Zachodu z publicznością polską. Specjalnym gościem festiwalu będzie Katy Carr - angielska piosenkarka, która 5 lat temu odkryła swoje polskie korzenie i postanowiła śpiewać o polskiej historii.

 

Konkursy
W ramach Festiwalu Filmów Emigracyjnych EMiGRA 2014 organizowane są konkursy filmów dokumentalnych i zrobionych aparatem komórkowym. Do 30 września 2014 czekamy na zgłoszenia wszystkich, którzy chcieliby pokazać swój film o szeroko pojętej tematyce emigracyjnej na specjalnym pokazie w sobotę 25 pażdziernika 2014 w Warszawie. Na tegoroczną EMiGRĘ
przyjmujemy filmy dokumentalne, reportaże i etiudy do 30 minut. Prosimy o zgłaszanie filmów drogą mailową w formatach MP 4 albo podając link filmu na youtube i vimeo na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub bezpośrednio przesyłając DVD z dopiskiem - Konkurs EMiGRA  - na adres:

Fundacja W-Z

ul. St. Kostki Potockiego 10/16

02-958 Warszawa

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.
More information OK