Adwent jest w kościele katolickim okresem trwającym od czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli aż do 24 grudnia. Jest to początek roku liturgicznego. Symbolicznie oznacza dla chrześcijan okres oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

 

Adwent kojarzy się z wieńcem adwentowym, kalendarzem adwentowym, z nabożeństwami, modlitwą, skupieniem. W Niemczech również ze świątecznymi rynkami, które budowane są na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem w centrach miast i miasteczek. To drewniane domki, w których sprzedawane są grzane wino, słodkości, bożonarodzeniowe prezenty i ozdoby świąteczne. To miejsce spotkań rodziny, przyjaciół, zakochanych... Adwent widoczny jest także w wystroju centrów miast i sklepowych lad. Zewsząd uśmiechają się do nas twarze brodatych mikołajów i dzwonią złote dzwoneczki. Bo Adwent to już nie tylko religijny obrzęd, ale także tradycyjny, coroczny obowiązek, który na stałe wniknął w europejską kulturę.

 

Zatem Adwent, czy go lubimy, czy nie, stanie się naszym udziałem. Na ten wyjątkowy czas życzymy wszystkim spokoju i radosnego oczekiwania na Święto Bożego Narodzenia w rodzinnej i ciepłej atmosferze. A wszystko z miłości, która w tym okresie jest przecież najważniejsza!

 

Redakcja Polonia Viva

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.