Przysłowie polskie głosi „Przyjaciół poznaje się w biedzie”. Właśnie teraz nasz Przyjaciel „Deutsches Polen Institut” z Darmstadt potrzebuje pomocy. Land Nadrenia-Palatynat chce wstrzymać swe dotacje dla tej ogromnie zasłużonej dla Polski instytucji. Dyrektor Instytutu Prof. Bingen oraz Prof. Ruchniewicz z Wrocławia zbierają obecnie podpisy pod petycją do rządu Nadrenii-Palatynatu.

 

Jako historyk i były praktykant Instytutu, przekonałem się sam o wyjątkowej roli tej placówki, która z ogromnym zaangażowaniem walczy o sprawę Polski w Niemczech.

 

Pokażmy, że my Polacy potrafimy się też rewanżować i naszych Przyjaciół nie zostawimy w biedzie. Apeluję o masowe uczestnictwo w akcji zbierania podpisów! Przecież teoretycznie mamy podobno 2 miliony „Polonusów” w Niemczech. Mamy teraz szansę pokazać naszą siłę i liczebność - właśnie poprzez masowe uczestnictwo w akcji zbierania podpisów!

 

Jerzy Ziaja, Bonn                                               

 

Oto adresaci:

w języku polskim:
http://krzysztofruchniewicz.eu/

po niemiecku:
http://www.change.org/de/Petitionen/an-ministerpr%C3%A4sidentin-malu-dreyer-staatskanzlei-rheinland-pfalz-solidarit%C3%A4t-mit-dem-deutschen-polen-institut 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.