Od 14 do 23 czerwca 2013 roku w Szkole Teatralno-Filmowej Reduta-Berlin, odbędą się uroczystości trzech jubileuszy. Szkoła skończy 30 lat,  prof. Teresa Nawrot obchodzić będzie 45-lecie pracy, a Jerzy Grotowski, w którego „Teatrze Laboratorium” Nawrot spędziła 14 lat, skończyłby w tym roku 80 lat.

Jubileusz przygotowywany jest wspólnie z Teatrem „Maska” (dyrekcja: pani Monika Szela) z Rzeszowa. Miasta, w którym urodził się Jerzy Grotowski.

W trakcie tego tygodnia „Reduta” pokaże nową premierę Ödön von Horváth reż. Horst Ruprecht, a Teresa Nawrot poprowadzi pokazowe seminaria techniki Grotowskiego. Obdędzie się również wieczór poświęcony „Dwóm Damom” - reprezentantkom kultury polskiej i niemieckiej. Chodzi o Teresę Nawrot i Elke Schmitter – pisarkę i poetkę niemiecką, dziennikarkę, założycielkę popularnej gazety berlińskiej „Taz „

Z Polski gościnnie wystąpi Teatr „Maska” z przedstawieniem „Niech żyje cyrk” oraz absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowo-Telewizyjno-Teatralnej Dagny Cipora z songami Brechta.

W tym jubileuszowym roku ukazała się pierwsza z planowanych dwóch książek o Teresie Nawrot               i                technikach        Grotowskiego.
Już dziś można kupić książkę Remigiusza Grzeli o 12 kobietach, o których sam autor pisze, że: „Dla mnie to bohaterki. Kobiety, które wygrały swoje życie.”  Tytuł książki brzmi „Wolne”.

Promocja drugiej książki, napisanej przez Elżbietę Baniewicz pod tytułem „Techniki Jerzego Grotowskiego. Rozmowy z Teresą Nawrot”, odbyła się w kwietniu, w Łodzi, w czasie trwania Festiwalu Szkół Teatralnych w tym mieście. Obie książki wkrótce ukażą się również w języku niemieckim. Obie będzie można nabyć podczas uroczystości jubileuszowych!

W szkole odbędzie się też wernisaż prac artystów, którzy inspirowali się treningiem aktorów podczas pracy nad rolą metodą Jerzego Grotowskiego.

Ambasada Polska przygotowała na tę uroczystość odpowiednie odznaczenie dla prof. Nawrot.

Wszystkie informacje oraz szczegółowy program jubileuszowy można znaleźć na naszej stronie internetowej www.reduta-berlin.de . Serdecznie zapraszamy !!!

Projekt realizowany z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej. Das Projekt wurde realisiert dank finanzieller Unterstützung der Stiftung für Deutsch-Polnische Zusammenarbeit.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.