Restauracja „Gdańska” w Oberhausen już po raz drugi oddała swoją scenę na prezentację polonijnego i polsko-niemieckiego dorobku muzycznego w ramach imprezy Polsko-Niemiecki „Gdańska” Herbst Festival. Wystąpiły 4 zespoły grające muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Pierwsze rockowe akordy wykonał debiutujący w Oberhausen zespół The Bigos z Hanoweru złożony z siedmiu pochodzących z Polski muzyków. W godzinnym programie zespół zaprezentował kilka polskich coverów oraz własny repertuar.

Zaraz po nim na scenę weszło dwóch doświadczonych muzyków z Velebert tworzących zespół Old Sound. Zespół zagrał bluesowe covery, znakomicie przyjęte przez publiczność.

Przed godziną 21 sceną zawładnął długo oczekiwany w „Gdańskiej” zespół 3R12, jeden z najlepszych zespołów grających covery Tadeusza Nalepy.

Imprezę zakończył zaprzyjaźniony z polonijną publicznością instrumentalny zespół Dawnslow, grający alternatywnego rocka. Zespół spotkał się z wielkim uznaniem publiczności. Dawnslow to niemiecki zespół, który wystąpił już po raz czwarty na polonijnej imprezie w “Gdańskiej”. Wcześniej wziął udział m.in.  w koncercie Nalepa Day oraz na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Drugi Polsko Niemiecki „Gdańska” Herbst Festival zakończył się sukcesem i ogromnym aplauzem publiczności krótko przed północą.

Tekst: Leonard Paszek

Zdjęcia: Robert Siera

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.