SC Polonia Hannover po raz kolejny zorganizowała Bieg Niepodległości , aby uczcić kolejną, w tym roku 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała idea tegorocznego biegu miała na celu uświadomienie i nauczenie naszych najmłodszych uczestników, czym jest niepodległość, kiedy ją odzyskaliśmy poprzez przedbiegową prelekcję krótkiego edukacyjnego filmu, a podczas jego odtwarzania dzieci miały za zadanie wypełnić krótki quiz.

Dodatkowo nasi najmłodsi uczestnicy, którzy zgłosili się na listę startową poprzez wysłanie e-maila otrzymali pamiątkową koszulkę. Niestety było tak duże zainteresowanie biegiem, że nie wszystkie dzieci mogły ją otrzymać, ponieważ ich zabrakło. Po zakończonym seansie Mariusz Jasion oficjalnie przywitał wszystkich uczestników, podziękował wszystkim darczyńcom i osobom odpowiedzialnym za organizację biegu po czym przekazał głos księdzu proboszczowi Tadeuszowi Klubie. Po krótkim przemówieniu ks. Tadeusza wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie uczestnicy udali się na linię startu.

Cały bieg odbył się na dystansie 1918 metrów, po jego zakończeniu wszyscy obecni mogli zakupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców dzieci sekcji piłki nożnej dziecięcej, za co serdecznie dziękujemy. Można było zakupić zimne napoje, ciepły bigos, ciepłą grochówkę oraz coś ciepłego z grilla. Dodatkowo, podczas gdy zawodnicy pokonywali dystans 1918 metrów organizatorzy przygotowali losowanie nagród dla dzieci za prawidłowo wypełniony quiz i jak się później okazało wszyscy zostali zwycięzcami, a nagrody które otrzymali to pamiątkowe gadżety naszego klubu. Gdy uczestnicy pomyśleli, że to koniec atrakcji organizatorom udało się ich zaskoczyć, ponieważ przygotowali niespodziankę dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku do zabawy. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom imprezy za przybycie oraz chęć wspólnego świętowania tego bardzo ważnego wydarzenia.

Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie przesłać podziękowania dla Konsulatu RP w Hamburgu, który objął bieg swoim patronatem, polskigo sklepu Lukullus Garbsen,polskiego sklepu Kurpiak Langenhagen, Gaststätte „bei Emil” i wszystkich rodziców najmłodszych sportowców klubu, którzy przygotowali pyszne ciasta i byli bardzo zaangażowani w przygotowania i pomoc podczas całej uroczystości.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na portalu Facebook ( SC Polonia Hannover e. V. ) link poniżej tam całą relacja również zdjęciowa :

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0qmvJpB7axPtTNeyUdbLMLbLiqDAe4CTKi91G1MAc67j7jYrDJ7bo5iiFgDuNYtFNl&id=100076509211864

Biuro Polonii Hannover

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.