W GÓRZE TYLE GWIAZD - NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE KOŁYSANKI to tytuł najnowszej płyty śpiewającej rodziny Picz, która została wydana w sierpniu tego roku. Zawiera ona najpiękniejsze polskie kołysanki wykonane przez Małgorzatę, Alicję Marka Picza z towarzyszeniem gitarzysty Marcina Nowaka w swingowych aranżacjach niemieckiego muzyka Toma Heißa.

Część nagranych utworów jest bardzo znana, jak na przykład przedwojenne kołysanki:„Ach,  śpij kochanie”, „Dobranoc oczka zmruż” (z filmu „Włóczęgi”) czy powojenna piosenka „Jest taki jeden skarb”. Inne, jak np. „Kołysanka wojenna”, „Zegar” czy „Baj”  istniały w pojedynczych wykonaniach na starych nagraniach płytowych i specjalnie na potrzeby tego projektu zostały nowo odkryte i zaaranżowane. Płyta i ksiązeczka z tekstami  i niemieckimi przekładami zawiera przepiękne portrety dziecięce autorstwa polskiej malarki Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, która z dużą życzliwościa odnosiła się do tego rodzinnego projektu muzycznego, ale niestety nie doczekała wydania samej płyty (zmarła w styczniu tego roku w wieku 91 lat).

Projekt nagrania płyty został wsparty przez niemieckie Ministerstwo Kultury oraz Instytut Polski w Berlinie. Dzięki temu do końca roku można ją zamówić w promocyjnej cenie 5 € + koszty wysyłki.

Zamówienia mailem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie: Tel. 0176 3838 1863

Biuro Polonii w Berlinie

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.