Jesień to czas masowych imprez, potańcówek i różnych gali biesiadnych. Z Polski przyjeżdżają znani wykonawcy, aby zaprezentować swój dorobek niemieckiej Polonii. Wśród tej wielkie masówki, restauracja „Gdańska” w Oberhausen już po raz drugi otwiera swoją scenę na prezentację polonijnego i polsko-niemieckiego dorobku muzycznego w ramach imprezy Polsko-Niemiecki „Gdańska” Herbst Festival.

W sobotę 29 października, na „Gdańskiej” scenie wystąpią 4zespoły grające muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Pierwszy zespół wejdzie na scenę już o godz. 18:00. Po raz pierwszy w Oberhausen zobaczymy zespół The Bigos z Hanoweru. Poza tym wystąpi bluesowy duet Old Sounds z Velbert i zaprzyjaźniony z polonijną publicznością instrumentalny zespół Dawnslow, grający alternatywnego rocka. Podczas poprzedniego festiwalu zespół spotkał się z wielkim uznaniem publiczności m.in. za świetne solówki na gitarze oraz flecie poprzecznym. Dawnslow wystąpi już po raz czwarty na polonijnej imprezie w “Gdańskiej”.

Wcześniej m,in. wystąpił na koncercie Nalepa Day oraz na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czwartym zespołem będzie długo oczekiwany przez fanów zespół 3R12, jeden z najlepszych zespołów grających covery Tadeusza Nalepy. W nowym składzie usłyszymy stare przeboje.

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.