Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej honoruje pracę niemieckich i polskich dziennikarzy, którzy przyczyniają się do wzajemnego zrozumienia obu społeczeństw. Celem naboru jest wspieranie dziennikarzy, którzy w sposób jakościowy propagują wiedzę o kraju sąsiednim i tym samym pozytywnie wpływają na relacje polsko-niemieckie.

Zaproszenie skierowane jest do niemieckich i polskich dziennikarzy, którzy przygotowują artykuły lub reportaże (w prasie, radiu, internecie, telewizji), fotoreportaże lub książki, w szczególności na następujące tematy:

  • Wyzwania dla współpracy polsko-niemieckiej w obecnej sytuacji polityczno-społecznej w Europie i na świecie;
  • Społeczeństwo obywatelskie w Europie;
  • codzienność współpracy na terenach przygranicznych;
  • świadomości ekologicznej, także w kontekście europejskiej polityki energetycznej.

Wsparcie finansowe może pokryć koszty badań artykułów prasowych, książek, reportaży radiowych lub telewizyjnych, jak również publikacji internetowych w Niemczech, Polsce lub krajach sąsiadujących.

W konkursie mogą brać udział dziennikarze z doświadczeniem zawodowym, którzy mają stałe miejsce zamieszkania w Niemczech lub w Polsce.

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie 2 500,- EUR.

Wymagane dokumenty do wniosku o stypendium:

  • Curriculum vitae i zwięzła publikacja;
  • Opis planowanego przedsięwzięcia (max. 4 000 znaków);
  • Plan badań (max. 2 000 znaków);
  • Plan kosztów

Dokumenty można składać w języku niemieckim lub polskim. 

Dokumenty należy przesyłać - wyłącznie w formie elektronicznej - do 15 listopada 2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Joanną Czudec: tel.: +48 22 338 62 65, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.