MAANAM PROJECT: KOCHANIE MOJE - MEINE LIEBE   Unplugged - Jola Wolters i jej gitarzyści zapraszają na wieczór muzyczny w języku polskim i niemieckim w poniedziałek 3 października o godzinie 18:00 do Stadttheater w Duisburgu. 

03.10.2022 godz. 18:00
Stadttheater Duisburg 
Neckarstraße 1 
47051 Duisburg   

Jola Wolters - wokal, program
Zbigniew Krebs - gitara i sequencer gitarowy
Arkadiusz Bleszyński - gitara, harmonijka ustna

Rezerwacja biletów:
Telefon: 0203 / 283 62-100                                                                                          
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Cena biletu: 20 Euro

Jola Wolters i jej gitarzyści zapraszają na wieczór muzyczny w języku polskim i niemieckim w poniedziałek 3 października o godzinie 18:00 do Stadttheater w Duisburgu.

Jolanta Wolters to szansonistka, interpretatorka i recytatorka i od zarania wielbicielka utworów Maanam-u. Jest artystką o niezwykłych warunkach głosowych, poruszającą się z wielką swobodą tak w repertuarze lirycznym, jak i w ostrej muzyce rockowej głosowych. Jej mocny głos, wrażliwość, świetna dykcja i charyzmatyczna osobowość sceniczna okazały się nieodzowne w prezentowaniu  tego  tak wyjątkowego repertuaru.
W roku 1986 Jolanta Wolters za namową Jerzego Bechyne - kierownika muzycznego Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze rozpoczyna prace w teatrze. W kolejnych latach Jola podpisuje serię kontraktów zagranicznych  w Dubaju, Jordanii, a także w Niemczech, gdzie w 1996 roku idąc za głosem serca, pozostaje.
Koncertując w Niemczech zbiera znakomite recenzje. Śpiewa utwory Agnieszki Osieckiej, Jacques’a Brela, Marka Grechuty, Edith Piaf, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Friedricha Holländera. Serca publiczności podbija brawurowo wykonując piosenki Marleny Dietrich i Kory, Olgi Jackowskiej. Wydała cztery solowe płyty, śpiewając piosenkę aktorską i poezję śpiewaną w języku polskim i niemieckim, oraz czytając klasykę polskiej poezji dziecięcej (CD„Wierszowa Kraina“) z gościnnym udziałem znanego aktora i reżysera Artura Barcisia.

Piszą o Joli:  „Nowoczesna Europejka i ambasadorka kultury” (Neue Ruhr Zeitung), „Tęsknota w jej głosie jest prawie namacalna, „Mistrzyni stylów“ (Westdeutsche Allgemeine Zeitung), „Jest fenomenalna“(Rheinische Post), „Muzyczne wydarzenie Ekstraklasy“ (Westfälische Nachrichten), „umożliwiła odrodzenie się szanson wielkiego stylu. Namiętność, czułość, siła i finezja“ (dr Wolfgang Victor Ruttkowski, niemiecko-amerykański germanista i kulturoznawca), „ Z głosów, dźwięków i słów silnych postaci kobiecych tworzy swoją własną mantrę, swój własny różaniec. Jolanta Wolters w repertuarze Kory Jackowskiej wcale nie jest mniej wyrazista… Jest to też śpiewanie, ex definitione, przesiąknięte tym drugim dnem. Kiedy Wolters śpiewa Dietrich, czy kiedy Wolters śpiewa Korę, to prowadzi z tymi postaciami dialog. A my przysłuchujemy się tej subtelnej rozmowie. Czujemy jak bardzo uniwersalne są nie tylko słowa czy emocje, ale pewien zaklęty w dźwiękach, w sposobie opowieści, element wspólnoty doświadczeń, pierwiastek ludzki, może nawet boski…“ (pisze w swojej recenzji Krystian Kajewski).
Jolancie Wolters towarzyszą gitarzyści: Zibby Krebs i Arkadiusz Błeszyński
 
Zibby Krebs - znany gitarzysta rockowy, kompozytor i aranżer; współpracował z takimi gwiazdami, jak Maryla Rodowicz, Wanda i Banda, Czesław Niemen. Współkomponował   z Januszem Stokłosą muzykę do Musicalu „Metro”, jak i komponował muzykę    do filmów, musicali i programów telewizyjnych.

Arkadiusz Błeszyński - gitarzysta bluesowy, kompozytor, autor tekstów i aranżer, współzałożyciel wielu formacji muzycznych, między innymi „Casus reggae”, „Schau-Pau Acoustic Blues” czy „The Blair Witch Project & Jan Błędowski”. Napisał muzykę do wielu spektakli teatralnych, np. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Stuhra  i Michała Noconia.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.