Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, zapraszamy naszych słuchaczy 17 czerwca o godz. 18.00 na wykład Krzysztofa Kolany - Temat wykładu:  „Ekonomiczne konsekwencje wojny w Ukrainie. Wpływ na polską i światową gospodarkę”

Rosyjska napaść na Ukrainę zmienia nie tylko stosunki międzynarodowe w Europie, ale też ma i będzie miała ogromne znaczenie dla światowej gospodarki. Pierwsza po 1945 roku regularna wojna pomiędzy dwoma europejskimi państwami wywołała lawinę ekonomicznych konsekwencji, nieograniczających się jedynie do kwestii dostaw ropy naftowej i gazu ziemnego. To wydarzenie, które może na lata odseparować Europę od Rosji oraz przyspieszyć początek końca współczesnego ładu monetarnego.

Krzysztof Kolany– Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Moderator: dr Piotr Olszówka

Link do rejestracji w spotkaniu ZOOM / Link zur Registrierung im ZOOM-Meeting

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Gq6UxjM3Q1yfXupZJR7Rgg


Życzymy dużo przyjemności.
Rada Programowa UTP

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.