Motocykliści dla WOŚP - Przyjacielska współpraca Sztabu Oberhausen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie trwa od wielu lat. Członkowie Bractwa każdego roku aktywnie angażują się w licytacje oraz finałowe granie.

W tym roku wystawili na licytację wycieczkę motorową w asyście „najwspanialszych motorów świata” dla czterech osób, które zaoferują najwyższą stawkę. Licytacja przebiegała bardzo żywiołowo, chętnych było wielu, nie wszyscy jednak byli tak wytrwali jak Anita, Agusia, Dorotka i Karolina, które łącznie wpłaciły ponad 1000 Euro, na cel 30. Finału WOŚP.

Obiecana wycieczka doszła do skutku i 14 maja spod restauracji „Gdańska”, która jest siedzibą sztabu, wyruszył konwój składający się z 12 wspaniałych maszyn. Celem wycieczki było miasteczko Haltern am See. Dla dziewczyn, które brały w tym udział było to niesamowite przeżycie. Agusia, dwa tygodnie po poważniej operacji miała do ostatniej chwili dylematy.

Dorotka przezywała najbardziej jazdę z prędkością… 200 km/h. Dla Karoliny był to życiowy egzamin, przełamanie swojej traumy po motocyklowym wypadku kilka lat wcześniej.

Wieczorem, wszyscy cali i zdrowi, a przede wszystkim pełni wrażeń, przy dźwięku klaksonów i ryku silników odwiezieni zostali z powrotem pod „Gdańską”.

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.