Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, zapraszamy naszych słuchaczy 11 marca o godz. 18.00 na wykład dr Łukasza Jerzego Goczka.

Dr Łukasz Jerzy Goczek jest profesorem w Katedrze Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców, autorem kilkudziesięciu międzynarodowych publikacji, kierownikiem i wykonawcą 20 projektów badawczych. Łukasz Goczek uczy ekonomii i ekonometrii na każdym poziomie edukacji, w tym doktorskim i jest cenionym dydaktykiem. Jego zainteresowania badawcze dotyczą rozwoju gospodarczego i polityki pieniężnej.

Temat wykładu: „Wpływ pandemii korona-wirusa na gospodarkę”
Na wykładzie porozmawiamy o skutkach pandemii COIVD-19 dla gospodarki. Zidentyfikowane setki milionów przypadków Covid-19 oznaczają setki miliony osób chorych lub uwięzionych w domu podczas kwarantanny, a to oznacza poważne zakłócenia dla działalności gospodarczej. Dodatkowo w strachu przed wirusem, który przyniósł oficjalnie ponad 5 milionów ofiar na całym świecie, część społeczeństwa wybrało pozostanie w domu. Firmy zamykały się i ponownie otwierały w zależności od wprowadzanych obostrzeń sanitarnych, borykały się z brakami kadrowymi. Ucierpiała również edukacja.

Te skutki jednak nie są jednakowe dla wszystkich. Ktoś, kto może pracować w domu, jest zupełnie w innej sytuacji niż ktoś, kto nie ma płatnego urlopu i musi wykonywać pracę osobiście, zwłaszcza jeśli jest z sektora dotkniętego obostrzeniami. Zakłócenia dla firm również zależały od tego, co stało się z ich pracownikami i ich bazą klientów oraz cenami rosnącymi na skutek przerwanych łańcuchów dostaw. Wreszcie poszczególne kraje przyjęły skrajnie różne podejście do samej pandemii, a poważnie różniące się wyszczepienie populacji w poszczególnych krajach przełożyło się na bardzo różne skutki dla służby zdrowia i śmiertelności samej choroby.

Link do rejestracji w spotkaniu ZOOM / Link zur Registrierung im ZOOM-Meeting
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_CGF9VQtvTg28M7E2bsZ27A

Mit Simultanübersetzung ins Deutsche
www.UTP.berlin


Życzymy dużo przyjemności.
Rada Programowa UTP

 

Współfinansowane przez/Gefördert durch:

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.