Nasza nowa publikacja "Na właściwej wspólnej drodze" z okazji 100. urodzin Władysława Bartoszewskiego. Pod redakcją Małgorzaty Preisner-Stokłosy i Marcina Barcza.

W tym roku obchodzimy wspólnie ważną dla Polaków i Niemców rocznicę - 100. rocznicę urodzin Władysława Bartoszewskiego (1922 - 2015). Niedawno Senat RP oficjalnie ogłosił rok 2022 Rokiem Bartoszewskiego.

Jako preludium do tego jubileuszowego roku Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Berlinie zaprezentowało już biograficzną wystawę objazdową w 24 niemieckich miastach. Dziś zapraszamy do lektury wybranych tekstów i cytatów z różnych publikacji i wystąpień Bartoszewskiego. Znajdziesz tu słowa nadziei i słowa ostrzeżenia, napisane przez współczesnego świadka, który doświadczył zarówno najciemniejszych głębin nieludzkości, jak i europejskiej drogi do wolności.

Naszym zdaniem książeczka ta jest cennym zbiorem doświadczeń życiowych zaangażowanego obywatela i Europejczyka, zawierającym ważne wskazówki dla nas wszystkich - świadomych członków transgranicznego europejskiego społeczeństwa obywatelskiego, a być może także dla niektórych dzisiejszych polityków, którzy - zaślepieni krótkowzrocznymi interesami partyjnymi i populistyczną walką o władzę - stracili z oczu wspólną drogę.

Broszurę można nabyć za opłatą w wysokości 5 euro pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o przelanie kwoty z tematem "broszura" na poniższe konto:

Deutsch-Polnische Gesellschaft Berlin e.V.

Bank für Sozialwirtschaft

(BLZ 100 205 00) Konto-Nr. 336 4300

IBAN DE 06 1002 0500 0003 3643 00

BIC BFSWDE 33 BER


Wszystkie informacje są na naszej stronie:
https://www.dpgberlin.de/de/2022/zum-100-geburtstag-von-wladyslaw/

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.