Skromne prezenty składać można przez cały rok. Zwłaszcza, kiedy odbiorcami są nasi milusińscy. Często nie mamy czasu, żeby czytać dzieciom najpiękniejsze bajki, które pamiętamy jeszcze z naszego dzieciństwa. Usprawiedliwiamy się brakiem czasu, albo złą dykcją. Dlatego też gorąco polecam płytę CD pt. „Wierszowa kraina”, na której Jola Wolters, znakomita wokalista z Duisburga oraz znany aktor Artus Barciś prezentują dzieciom aż 44 krótkie wierszowane bajki, które wciągają do słuchania zarówno dużych, jak i małych słuchaczy. W ciągu godziny i piętnastu minut autorzy zbiorą nas w podróż po krainie wyobraźni i na spotkanie z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i innymi znanymi poetami. Posłuchamy jak „pędzi po szynach Lokomotywa”, jak „biega krzyczy pan Hilary… Gdzie są moje okulary”, dowiemy się „Kto misiowi urwał ucho” oraz posłuchamy opowieści o „Kaczce dziwaczce” i „Słoniu Trąbalskim”.

Wiersze dla dzieci są jednym z niewielu „kluczy” zdolnych otwierać tajemne wrota wyobraźni. Potrafią w niego wejść, odkryć i kreować. Prezentowana płyta może być bardzo przydatna dla rozwijania wyobraźni, pobudzania wrażliwości, poszerzania słownictwa, zwłaszcza dla dzieci, które uczą się języka polskiego, albo chcą jego znajomość podtrzymać.

Prezentowane wiersze są praktycznym wykładem na temat dobrych manier, właściwych norm zachowania i pozytywnych nawyków. To fantastyczny sposób na wspieranie i wzbogacanie wielu sfer ważnych dla ogólnego rozwoju dziecka. Ponadto umożliwia wspólną zabawę z rodzicem i przeżywanie razem fantastycznego świata.

Jolanta Wolters to znana wśród Polonii i nie tylko polska piosenkarka i szansonistka, wykonuje piosenkę aktorską w trzech językach – polskim, niemieckim i francuskim. Jej kanał na youtube „Jolatna czyta dzieciom” odwiedziło już ponad trzy miliony internautów.

Według koncepcji Joli Wolters, płyta ma za zadanie nie tylko bawić, ale też i uczyć. Może ponadto zachęcić do słuchania w gronie bliskich lub zainspirować dzieci do wcielania się w postacie z wierszy i zachęcić do odkrywania rozmaitych sposobów posługiwania się głosem.

Płytę zamówić można drogą mailową u autorki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.