Na różne sposoby Święty Mikołaj przychodzi do dzieci. Do jednych przez komin, do innych przez okno, jeszcze innym zostawia prezenty pod drzwiami lub na parapecie. Do niektórych przychodzi osobiście i wręcza im wspaniałe prezenty. Tak było od wielu lat w Essen, gdzie Świętego Mikołaja zapraszała każdego roku Gmina Polska „Piast”. W tym roku niestety z powodu pandemii Święty Mikołaj nie mógł dotrzeć osobiście. Mimo wielu przygotowań nie przybył, gdyż musiał poddać się kwarantannie. Jednak nie pozostawił dzieci bez nadziei. Wspaniałe pomocnice Mikołaja z Gminy Polskiej „Piast” oraz Polnischer Familienverein NRW postanowiły wysłać prezenty pocztą i w ten sposób zadbały o to, że dzieci nie straciły wiary w Świętego Mikołaja. W ten sposób uszczęśliwiły prawie 60 maluchów m.in. z Essen, Bochum Gelsenkirchen. W tym uszczęśliwianiu pomogły Mikołajowi również władze miasta Essen oraz sklep  Polonia Market.

Dowodem na radość dzieci były podziękowania, które Mikołaj otrzymał od szczęśliwych rodziców.

Święty Mikołaju dziękuję, właśnie dzieci otwierają paczki. Wspaniała niespodzianka. Dziękuję za trud, wszystko dla uśmiechu dzieci.

Bardzo dziękuje, moje dzieci dzisiaj dostały paczki i cały czas kolorują… a radość niesamowita.

Drogi Mikołaju, Aniela i Alicja bardzo się ucieszyły z Twojej paczki, dziękujemy.

Dziękujemy ślicznie za paczuszki, w piątek przyszła jedna i wczoraj druga. Szkoda że nie było Mikołaja osobiście, ale może uda się za rok.

Witam dziękuję bardzo w imieniu córki. Paczka dotarła, a córka zachwycona. A list sprawił że jeszcze bardziej uwierzyła w Św.  Mikołaja.

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.