Quartet
Polen-Quartett#3: Debata w Internecie: Nowy początek czy "bez zmian"? Niemcy i Polska po wyborach do Bundestagu - 28 września, godz. 19.00.

Tegoroczne wybory federalne zdominowały w ostatnich tygodniach nagłówki niemieckiej prasy. Kampania wyborcza była jednak śledzona z dużym zainteresowaniem również na wschód od Odry i Nysy. Koniec ery Merkel jest w Polsce obserwowany z mieszanymi uczuciami. W ramach Poland Quartet chcielibyśmy porozmawiać o tym, czego Polska może oczekiwać od kolejnego rządu Niemiec, zwłaszcza w relacjach dwustronnych, ale także w kluczowych dla Polski obszarach polityki, takich jak polityka europejska, klimatyczna, gospodarcza i bezpieczeństwa. Tym razem naszym gościem jest Basil Kerski z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.


Basil Kerski, Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, redaktor naczelny magazynu „Dialog“

Prof. Dr. Peter Oliver Loew, Dyrektor Deutschen Polen-Instituts

Dr. Agnieszka Łada-Konefał, z-pca Dyrektoa Deutschen Polen-Instituts

Bastian Sendhardt, wissenschaftlicher Mitarbeiter des Deutschen Polen-Instituts

Udział przez Zoom: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_2tlwo2f0QNCfLjtpf6jsbQ (konieczna jest rejestracja)

You Tube live: https://www.youtube.com/user/deutschespoleninst

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polen-Quartett

POLEN-QUARTETT

Vier Personen, ein Thema - Czterech Gości, jeden temat o Polsce.

Niemiecki Instytut Spraw Polskich uruchomił nowy format debaty. W ramach "Poland Quartet" pracownicy Instytutu Niemiecko-Polskiego rozmawiają z gośćmi z zewnątrz na różne tematy związane z Polską. Poland Quartet ma na celu z jednej strony informowanie o aktualnym stanie debaty w Polsce, z drugiej zaś nawiązanie do debat w Niemczech.

Dr. Andrzej Kaluza
Deutsches Polen-Institut
Residenzschloss / Marktplatz 15
64283 Darmstadt
0049 (0) 6151-420220
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prosze pisać na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.