Na podstawie wierszy niemieckich, polskich i francuskich powstały według koncepcji Margaux Kier choreografie trzech wybitnych współczesnych tancerek Chrystel Guillebeaud z Wuppertalu, Kasi Ustowskiej z Sopotu i Isabelle Dufau z Paryża. Artystki pochodzą z Niemiec, Polski i Francji, Guillebeaud tańczyła w zespole Piny Bausch, Ustowska jest m.i. w gdańskim "Ensemble Dada von Bzdülöw", a Dufau w "Compagnie  L´eclat des gestes“.  Będą współpracować z muzykami jazzowymi z Kolonii. Efektem jest specjalne przełożenie tych trzech języków, uczuć, myśli i nastrojów na uniwersalny język ciała, improwizowanej muzyki i umiejętnej recytacji. Spektakl o zachodzie słońca na tle rzeźb Odo Rumpfa w dzikiej, rajskiej rzeczywistości odońskiego ogrodu może być tylko magiczny! Zapraszamy! - Wiersze Wislawy szymborskiej, Marguerite Duras, Moniki Rinck i Zagajewskiego.

„Au féminin“ czyli kobieca sprawa - kobiety o kobietach - wernisaż prac, które poruszają się między realizmem a abstrakcją. łatwo osiągają własną, charakterystyczną technikę, z mocną i jednocześnie wrażliwą ekspresją. Równocześnie mają interesujący przekaz i przypominają ważne postacie kobiece różnych epok. 

Rosa Juchniewicz - graficzka, malarka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej dorobek artystyczny obejmuje zarówno grafikę, jak i rysunek, malarstwo i ilustracje. Jej prace, które są prezentowane na wystawie, powstały na granicy między malarstwem, rysunkiem i grafiką. Własna technika, formalna gra środkami artystycznymi, głębokie wyrażenie własnych uczuć stwarzają intensywną atmosferę w jej obrazach.

Martine Meeting-Peyre - wielokrotnie nagradzana w Polsce i Niemczech za grafiki.

Margaux Kier

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.