Słomiany ogień czy płonąca pochodnia? Debata o powrocie Lewicy w Polsce - 26 mai, godz. 19:00  - DPI-debata online

Po ciężkiej porażce w wyborach prezydenckich w Polsce w 2020 roku, wydawało się, że lewica w Polsce na długi czas odeszła w zapomnienie. Tymczasem rządząca koalicja Zjednoczonej Prawicy po okresowych wewnętrznych sporach zdołała jeszcze bardziej ustabilizować swoją pozycję, a po stronie opozycji ton nadawali Rafał Trzaskowski jako nowa nadzieja Koalicji Obywatelskiej i polityczny debiutant Szymon Hołownia. Ale po ich porozumieniu z PiS w kontekście ratyfikacji unijnego funduszu odbudowy, lewica znów znalazła się w centrum politycznej uwagi. O tym, czy jest to trwała strategia, czy też krótkotrwały błysk flesza, a także o tym, jak ta decyzja wpływa na relacje lewicy z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego (protestu), takimi jak Strajk Kobiet, chcemy porozmawiać w drugiej edycji Poland Quartet. Naszymi gośćmi są tym razem Renata Mieńkowska-Norkienė z Uniwersytetu Warszawskiego i Michał Sutowski z Krytyki Politycznej.

  • Dr. Agnieszka Łada, wicedyrektor Deutschen Polen-Instituts
  • Dr. habil. Renata Mieńkowska-Norkienė, pracownik naukowy wydziału miedzynarodowych nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego 
  • Bastian Sendhardt, pracownik naukowy z Deutschen Polen-Instituts
  • Michał Sutowski, członek redakcji Krytyki Politycznej

Teilnahme auf : https://zoom.us/webinar/register/WN_BSCKAAJXRRm_NQQeNy_IwA (konieczna jest rejestracja)

: www.facebook.com/deutschespoleninstitut  

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POLEN-QUARTETT

Vier Personen, ein Thema - Czterech Gości, jeden temat o Polsce.

Niemiecki Instytut Spraw Polskich uruchomił nowy format debaty. W ramach "Poland Quartet" pracownicy Instytutu Niemiecko-Polskiego rozmawiają z gośćmi z zewnątrz na różne tematy związane z Polską. Poland Quartet ma na celu z jednej strony informowanie o aktualnym stanie debaty w Polsce, z drugiej zaś nawiązanie do debat w Niemczech.

Dr. Andrzej Kaluza
Deutsches Polen-Institut
Residenzschloss / Marktplatz 15
64283 Darmstadt
0049 (0) 6151-420220
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
można otrzymać liste zaproszonych:
prosze pisać na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.