Witaj zmotywowany polonisto, witaj zmotywowana polonistko, Lektorat Emila Krebsa w Centrum Kompetencji i Koordynacji Polonijnej (KoKoPol) oferuje cotygodniowy kurs języka polskiego online. Kurs jest otwarty, zawsze istnieje możliwość dołączenia do grupy. Goście są mile widziani!

Spotykamy się w każdy czwartek na Zoomie, 18:00-19:30, kurs rozpoczyna się 15.4.2021 r. Zaczynamy od poziomu A1 i przechodzimy do poziomu A2.

Kurs skierowany jest w szczególności do byłych uczestników intensywnego kursu językowego KoKoPol, którzy są zainteresowani utrwaleniem zdobytej wiedzy w rozmowie lub poszerzeniem jej.

Kurs koncentruje się na zadaniach komunikacyjnych, takich jak dogłębne przedstawienie siebie, swoich zainteresowań i sytuacji na studiach, swojej codzienności, a także zamawianie w restauracji, umawianie się na spotkanie, kupowanie biletu, uzyskiwanie wskazówek, kupowanie jedzenia i ubrań, rozmowy o modzie, a także o przeszłości i przyszłości. Przypadki I sing., IV sing., V sing. i liczba mnoga są powtórzone, a II sing. i liczba mnoga oraz VI sing. i liczba mnoga są wprowadzone; czas teraźniejszy i system liczbowy są powtórzone; niedokończony czas przeszły i czas przyszły są wprowadzone na nowo. (L6-L12 w podręczniku, patrz niżej). Językiem wykładowym jest w przeważającej mierze język polski. W razie potrzeby można wziąć pod uwagę punkty styczności z codziennym życiem zawodowym (Polska w pracy).

Podręcznik: Małolepsza, Małgorzata u. Szymkiewicz, Aneta: Hurra!!! Po polsku 1. Podręcznik studenta. Kraków: Prolog, ISBN: 978-83-60229-38-5.

Zeszyt ćwiczeń: Małolepsza, Małgorzata, Szymkiewicz, Aneta: Hurra!!! Po polsku 1. Zeszyt ćwiczeń. Kraków: Prolog, ISBN: 978-83-60229-39-2 (opcjonalnie).

Prosimy koniecznie zamówić nowe wydanie (dopisek na kopercie: nowa edycja).

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do godz. 12.00 w dany czwartek. W czwartek po południu do wszystkich uczestników zostanie wysłany link do powiększenia kursu. Kurs odbędzie się przy minimum trzech zgłoszeniach.

Kurs nie jest płatny. Datki są mile widziane.

Polska jest piątym najważniejszym partnerem gospodarczym Niemiec, a znaczenie znajomości języka polskiego na rynku pracy rośnie. Z 38 milionami rodzimych użytkowników w kraju i kolejnymi 7 milionami za granicą, język polski jest piątym co do wielkości i jednocześnie największym językiem słowiańskim w Unii Europejskiej. Język polski nie jest trudny do nauki, posiada wiele internacjonalizmów i nieskomplikowany system czasowy. Cechą szczególną jest bogaty system deklinacyjny z siedmioma przypadkami. Szczególną cechą tego kursu jest jego otwarty format. Nauczycielem odpowiedzialnym jest dr phil. Magdalena Telus, ale zajęcia prowadzą również inni zaangażowani wykładowcy gościnni. Kurs będzie również stanowił platformę dla dalszego rozwoju nauczania języka polskiego dla profesjonalistów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym innowacyjnym projekcie! Zapraszamy!

Mit freundlichen Grüßen/ Serdeczne pozdrowienia

 

Christin Stupka

Projektmanagerin

            

Kompetenz- und Koordinationszentrum Polnisch

02899 Ostritz, St. Marienthal 10

Tel.:    +49 35823 77251

Fax:    +49 35823 77250

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Web: www.kokopol.eu

Bitte prüfen Sie der Umwelt zuliebe, ob der Ausdruck dieser Mail erforderlich ist.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.