Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, zapraszamy naszych słuchaczy 12 marca o godz. 18.00 na wykład dr Doroty Płuchowskiej. Politolog, socjolog, komunikolog, adiunkt w Katedrze Grafiki Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, współpracownik Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiowała i doktoryzowała się na Uniwersytecie Wrocławskim, na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie i na Uniwersytecie w Bielefeld. Interesuje się koncepcjami społeczeństwa i zmiany społecznej w paradygmacie systemowteoretycznym. Zajmuje się projektowaniem komunikacji grup, zespołów i organizacji w oparciu o myślenie systemowe i projektowe.  Specjalizuje się w facylitacji procesów systemowych, wspierając zespoły w organizacji pracy projektowej, w zarządzaniu wiedzą, interdyscyplinarnością, interkulturowością.

Temat wykładu: Media jak z Matrixa? Media (a)społecznościowe a zmiana społeczeństwa.

Przyjmując perspektywę systemowej teorii społeczeństwa, interesuje mnie pytanie, w jaki sposób media społecznościowe zmieniają komunikację społeczną, a zatem i społeczeństwo. Każde z nowo odkrytych mediów (pismo, druk, radio, telewizor) – dokonywało (r)ewolucji w społeczeństwie i sposobach percepcji otaczającego go świata.
Każde wlewało falę krytyki i fascynacji, każdego trzeba było się nauczyć. Sensownego korzystania z mediów społecznościowych – 2.0 – (w ich zmieniającym się ekosystemie 3.0, 4.0, 5.0) ciągle się uczymy. Czy nadążamy?

Moderacja: dr Piotr Olszówka


Aby móc wziąć udział w naszym spotkaniu należy zainstalować na swoim komputerze program ZOOM.


https://us04web.zoom.us/j/945711291?pwd=bFAzYWJzeC9tNGNCY0R1aWdrYW1VZz09#success

To bardzo prosty sposób a program przyda się do następnych spotkań.


Życzymy dużo przyjemności.
Rada Programowa UTP

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.