Polskie Centrum Kompetencji i Koordynacji, KoKoPol, zostało utworzone z dniem 1 lipca 2020 roku. KoKoPol, finansowane przez Federalne Ministerswo Spraw Zagranicznych i Kancelarię Stanu Drezno, ma za zadanie ujęcie i wspieranie istniejących inicjatyw na rzecz promocji języka polskiego w Niemczech.

Dodatkowo uruchomione projekty mają również na celu podniesienie świadomości w dziedzinie językowej, jak również poprawę praktycznych szkoleń i stworzenie sieci tematycznych.

Celem uczestników z kręgów nauki, polityki i społeczeństwa obywatelskiego jest promowanie zainteresowania kulturą i językiem naszych wschodnich sąsiadów, a tym samym przyczynienie się do wewnątrzeuropejskiego dialogu na partnerskim poziomie. KoKoPol jest pod patronatem Fundacji Międzynarodowego Domu Spotkań (IBZ) St. Marienthal w Ostritz.

Fundacja od prawie 30 lat organizuje spotkania Polaków i Niemców, a dostępna tu infrastruktura stanowi doskonałą bazę dla imprez różnej wielkości w urokliwym otoczeniu trójkąta granicznego. Biuro KoKoPol znajduje się również w St. Marienthal.

W dniach 10-11 września w IBZ St. Marienthal odbędzie się dla KoKoPol sympozjum naukowe. Po południu 11 września odbędzie się uroczystość otwarcia, w której udział zapowiedział premier Saksonii Kretschmer, ambasador Polski oraz inne osobistości życia publicznego i naukowo-obywatelskiego.

IBZ St. Marienthal i KoKoPol będą Państwu bardzo wdzięczne jako przedstawicielom mediów za odpowiednie publikacje lub informacje o nowo utworzonym Polskim Centrum Kompetencji. Uwaga dotycząca finansowania: Środek ten jest współfinansowany z podatków na podstawie budżetu uchwalonego przez Saksoński Parlament Krajowy, jak również ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.