Andreas Hübsch, wydawca magazynu "Samo Życie" i reporter COSMO Radio po polsku z Nadrenii, został wyróżniony przez Restaurację "Gdańska".

W pierwszy sierpniowy weekend sympatycy kultowej Restauracji "Gdańska" mogli uczestniczyć w kolejnej edycji wręczenia "Statuetek Neptuna" na rynku w Oberhausen. Wyróżnienie za szczególne budowanie więzi polsko-niemieckich jest wręczane już od 2002 roku przez właścicieli Restauracji "Gdańska" Marię i Czesława Gołębiewskich.

Tegoroczną statuetkę otrzymał Andreas Hübsch wieloletni wydawca i redaktor naczelny popularnego w Niemczech polskojęzycznego czasopisma "Samo Życie". W uzasadnieniu wyróżnienia gremium "Gdańskiej" doceniło zaangażowanie dziennikarza w szczerą i uczciwą pracę dziennikarską oraz zasługi dla polskiej społeczności. W laudacji Wiesław Lewicki podzękował laureatowi za rzetelny przekaz medialny dla Polonii i Polaków w Niemczech oraz za wieloletnią współpracę z lokalnymi ośrodkami miediów polonijnch.

Andreas Hübsch w swoim podziękowaniu m.n. powiedział: "Nie ufajmy ślepo komuś tylko dlatego, że ma miliony followersów w mediach społecznościowych, bądźmy krytyczni, jeśli - jak w Polsce - publiczna telewizja i radio przemianowane zostały na "telewizję narodową" i "narodową rogłośnię". W dzisiejszych czasach musimy stale weryfikować źródła informacji, żeby nie stać się ofiarami propagandy lub fake news." 

Posłuchajmy wywiadu z Andreasem Hübsch przeprowadzonym przez Radio COSMO w przededniu wręczenia statuetki w Oberhausen:

Quelle: WDR - Radio COSMO

Redakcja Polonia Viva

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.