Polsko-Niemiecki Festiwal Muzyki Rockowej "Czadowa Westfalia" miał swoje edycje już w trzech miejscach. Było "Schlesische Schänke” był “Landhaus Glüder” w Solingen, a ostatnio “Trabrenbahn” w Essen. Siódma edycja będzie nietypowa, odbędzie się w wersji online. Polonijnych i polsko-niemieckich muzyków będzie mógł oglądać cały świat, dzięki bezpośredniej transmisji w internecie. Cały tegoroczny festiwal odbędzie się w warunkach studyjnych, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa i higieny oraz bez publiczności, w studio PEPE TV w Essen. Wystąpi na nim rekordowa ilość aż 14 wykonawców.

Czadowa Westfalia to festiwal, który prezentuje polonijny i polsko-niemiecki dorobek muzyczny. Jego inicjatorem był działający wówczas Związek Polskich Muzyków w Niemczech OKTAWA. Organizacja się rozwiązała kilka lat temu, ale Czadowa Westfalia przetrwała dzięki takim osobom jak: Krzysztof “Ptak” Wróbel, Roman Szklarski, Mirosław Góralski oraz Piotr Plonka z PEPE TV. Podczas poprzednich edycji organizatorzy starali się zaprosić gości specjalnych. I tak m.in. mieliśmy okazję zobaczyć zespół Kreon – legendę trash metalowej sceny w Polsce oraz Zjednoczone Siły Natury “Mech” i duet bluesowy Jan Błędowski / Arek Bleszyski. Każdorazowo goście festiwalu kierowali ciepłe słowa w kierunku polonijnej sceny muzycznej twierdząc, że śmiało dorównuje poziomowi krajowej scenie.

Tegoroczną, siódmą edycję obserwować będziemy z pozycji fotela lub kanapy w niedzielę 28 czerwca od godz. 16.  Zabraknie szalonej zabawy, oklasków i wspólnego z muzykami śpiewania. Zabraknie także wspaniałego finału, podczas którego wszyscy muzycy spotkają sie na scenie. Miejmy jednak nadzieję, że kolejne edycje obejrzymy już sącząc piwko z przyjaciółmi w pradziwym klubie, a muzyków zobaczymy na prawdziwej scenie.

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.