Jacek Cosmo

Redakcja Radia Cosmo analizując wyniki wyborów prezydenckich z 28 czerwca br. w Niemczech stwierdza, że Polacy wybrali tu swojego prezydenta już w pierwszej turze. Redaktor naczelny stwierdza, że Rafał Trzaskowski, który w politycznym realu nie jest bez szans, ale by wygrać, musi walczyć o każdy głos. I dalej podkrećla, że w Niemczech we wszystkich obwodach wyborczych pokonał swojego największego konkurenta, zdobywając dwa lub jak w Berlinie nawet cztery razy tyle głosów, co Andrzej Duda.

Analizując wyniki wydaje się, że po pierwsze, w Niemczech głosuje niewielu beneficjentów polityki socjalnej rządu z ostatnich pięciu lat, a wśród tutejszych wyborców panuje głęboka odraza wobec rządowej strategii podporządkowania sądów jedynie słusznej linii partii. Dalej reasumując  głosowanie można wnioskować, że Polacy w Niemczech nie dają się namówić na nagonkę przeciw osobom o odmiennej orientacji seksualnej zdając sobie sprawę, że to jest temat. Redaktor naczelny Radia Cosmo po Polsku zauważa też, że głosujących w Niemczech mobilizuje jeszcze jedna ważna sprawa, aby rządzący nie mieli szansy na dalsze odrywanie Polski od Unii Europejskiej oraz na wycieczki do Ameryki kosztem europejskiego porozumienia.  

Polonia Viva - WL

Quelle: Radio Cosmo 

Link: https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-po-polsku/standpunktwidzenia/wybory-polonia-standpunktwidzenia-jacek-tyblewski-100.html

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.