Pomysł realizacji koncertów online ze studia Pepe TV w Essen zrodził się jednego dnia. Od pomysłu do realizacji upłynęło 1,5 tygodnia. Piotr Plonka, właściciel PEPE TV i pomysłodawca koncertów zadziałał bardzo szybko. W ciągu godziny obdzwonił zaprzyjaźnionych polonijnych muzyków i podzielił się z nimi swoim pomysłem. Wszyscy muzycy okrzyknęli pomysł jako genialny. Jeszcze w tym samym dniu powstał plan 10 koncertów sobotnich pod wspólnym tytułem "Wiosenne koncerty online".

Pierwszy koncert odbył się w sobotę 25 kwietnia. W studio PEPE TV w Essen zagrał zespół Communa z gościnnym udziałem Sławomira Olszamowskiego na pianinie.  Muzycy po razy pierwszy grali bez żywej publiki, bez oklasków i bez wspólnego z publiką śpiewania. Momentami jednak zamykali oczy i starali się dostrzec swoich fanów, którzy z powodu wirusa siedzą wygodnie w domu i ich oglądają.

Po koncercie, wokalista zespołu Krzysztof "Ptak" Wrobel powiedział, że cieszy się z takiej możliwości, bo jako artysta czuje się po prostu wyposzczony. Brakowało mu wspólnego grania, i tej muzycznej atmosfery,  a zaproszenie PEPE TV przyjął bez chwili wahania.  Podobnie powiedziała Róża Frąckiewicz, wokalistka duetu Benrose, który wystąpił 2 maja. Brakuje im koncertów live, kontaktu z publicznością i muzyką. Bez tego każdy artysta przeżywa kryzys, dlatego propozycję przyjęli również natychmiast.

Na kolejnych sobotnich koncertach online ze studia PEPE TV wystąpią: PolTon, 3R12, Nadia, Andy&Lucia, Laura Pinski, Janusz Łuczak, Bo-Ja, Oxforduo. Koncerty transmitowane sa na Fanpage Pepe TV na Facebooku, przez YouTube oraz na stronie www.pepetv.eu.

Tekst: Leonard Paszek

Zdjęcia: Pepe Studio

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.