Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, zapraszamy na kolejny wykład UTP, 14 lutego 2020, godz. 18.00, w sali 2094, Uniwersytet Humboldtów, Unter den Linden 6. (z tłumaczeniem symultanicznym na niemiecki).

Wykład wygłosi Jacek Tyblewski Dziennikarz, redaktor rozgłośni Rundfunk Berlin-Brandenburg, koordynator audycji w językach ojczystych radia COSMO, międzynarodowego programu rozgłośni WDR, Radio Bremen i RBB. Był tłumaczem, pracował jako doradca i pracownik socjalny w Polskiej Radzie Społecznej w Berlinie, a od 1989 zajmuje się dziennikarstwem m.in. dla Radio 100, radiomultikulti, Funkhaus Europa i COSMO. Współpracuje także z innymi mediami w Polsce i w Niemczech.

Temat: Media publiczne w Niemczech – przez kryzys zaufania do redefinicji?

Politycy i aktywiści nowej prawicy zarzucają niemieckim mediom zbyt wielką bliskość do tzw. liberalno-lewicowego mainstreamu. Brak relacji z sylwestrowej nocy 2015 roku w Kolonii, zbyt krytyczny wobec Rosji obraz agresji na Krymie i w Ukrainie oraz zbyt mało miejsca na antenie dla krytyków  islamu i napływu uchodźców to sztandarowe zarzuty formułowane wobec mediów publicznych w Niemczech. Coraz częściej krytyka mediów przeradza sie w otwartą wrogość wobec dziennikarzy. Wykład bedzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy te zjawiska oraz wzrastające znaczenie internetu i mediów społecznościowych są zagrożeniem dla mediów publicznych jako jednego z ważnych filarów niemieckiej demokracji i w jaki sposób media reagują na te wyzwania. Jednym z tematów będą także różnice pomiędzy kondycją mediów publicznych w Polsce i w Niemczech.

Moderacja: dr Piotr Olszówka

Po wykładzie ok. godz. 19.30

W ramch Galerii UTP swoje prace przedstawi  Aleksandra Gajda
Wprowadzenie: dr Piotr Olszówka

Będzie okazja do rozmów przy lampce wina i preclach.

Życzymy dużo przyjemności.

Rada Programowa UTP

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.