Info-Point-Polregio w NRW to siec struktur socjalnych. To więcej niż kooperacje i pomoc doraźna, to bowiem przede wszystkim budowanie na zasobach, pierwszy zasób juz jest - zespol projektu. Dnia 5.12.2019 w siedzibie stowarzyszenia Polregio e.V. w Aachen odbyło sie szkolenie dla zespołu pt.: „Budowanie na zasobach. Komunikacja wewnątrz i na zewnątrz zespołu. Podstawy komunikacji interkulturowej“, szkolenie poprowadziła kierownik projektu Joanna Szymanska, i jak mówi: „Najwazniejsza jest chemia wewnątrz zespolu! Udalo nam sie stworzyć dokonały zespol - fachowców z wielu dziedzin, którzy swoja wiedza i doświadczeniem uzupełniają sie nawzajem, a przy tym sa gotowi zdobyć nowa wiedze!

Projekt pt.: „Info-Point-Polregio” – sieć struktur socjalnych w NRW. Projekt na rzecz wzmocnienia kompetencji społecznych migrantów polskiego pochodzenia na terenie Nadrenii Północnej - Westaflii. Wkład w partycypację społeczną i integrację“ wystartował w Polowie września bieżącego roku, jego realizacja potrwa do końca 2021 roku. Cztery miesiące projektu to okres intensywnej pracy, przede wszystkim wewnątrzzespołowej. To budowanie strategii realizacji projektu, przygotowywanie dokumentów projektowych, szkolenia oraz praca w tandemach - nieustająca wymiana informacji i poszukiwanie partnerów instytucjonalnych. Piotr Siegfanz, z Info-Point-Wuppertal dodaje: „Jako wieloletni działacze polonijni, wiele widzielismy, mamy wiele do zaoferowania, a jednak cały czas sie uczymy. Chcemy sie dzielić doswiadczeniem, i doswiadczac. Ciesze sie na projekt Info-Point i tym samym na nowe wyzwania.“

Od stycznia rozpocznie sie realizacja działań projektowych skierowanych do indywidualnego i grupowego odbiorcy, beda to m.in. doradztwo, szkolenia i wyklady. Zapraszamy do śledzenia strony projektu i Facebooka.

Joanna Szymanska

Projekt „Info-Point-Polregio - siec struktur socjalnych w NRW“  jest dofinansowany ze środków  Ministerstwa ds. dzieci, rodziny, uchodźców i integracji Kraju Związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Samo Zycie

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.