Już od lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) gra w wielu miastach w Niemczech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra m.n. w restauracji Gdanska w Oberhausen. w sobotę, 12.01.2019. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) jest pozarządową organizacją charytatywną w Polsce, która została założony przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzk-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego i Piotra Burczyńskiego w roku 1993.

W każdą pierwszą lub drugą niedzielę Nowego Roku orkiestra gra swój Wielki Finał - w tym roku już poraz 24 raz!  Przez cały dzień ponad 120 000 wolontariuszy w całym kraju zbierają pieniądze na opiekę medyczną polskich dzieci. Wszyscy ludzie, którzy przekazali pieniądze otrzymują w zamian w formie naklejki wielkie czerwone serce.

Finał WOŚP gra również dla w polskich emigrantów w różnych miejscach za granicą. W tym roku zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry w Niemczech odbędzie się m.n. w Berlinie, w Bonn, w Brunszwiku, w Darmstadt, w Essen, w Oberhausen. 

Sobota, 9.01.2016, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tym razem gramy jednocześnie w dwóch miejscach: w Cafe Cult w Essen i w restauracji Gdanska w Oberhausen.

Siema! www.facebook.com/sztabwospoberhausen   www.wosp-oberhausen.de

Zbiórka pieniędzy odbywa się również wśród polskich emigrantów w różnych miejscach za granicą. W tym roku zbiórka odbędzie się w Niemczech m.in.: w Berlinie, w Braunschweig, w Darmstadt, we Frankfurcie, w Hamburgu, w Essen, w Kolonii/Bonn i w Oberhausen. Tym razem 12 stycznia 2020 r. w godzinach od 15.00 do 20.00 w Oberhausen zamiast w restauracji "Gdanńska" WOSP będzie w Ebersbad, gdzie zagrają liczne zespoły i piosenkarze by zebrać hojne datki. Wszyscy muzycy będą występować bezpłatnie.

Wejście: DARMOWE!   Eintrittspreis: FREI!

 

 

 

WOSPhamm2020

WOSP Bonn

WOSPmunster20

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.