Kochanie Moje Unplugged to efekt współpracy trójki zaprzyjaźnionych muzyków - wokal: Jolanta Wolters, i dwie gitary: Zbigniew Krebs i Arkadiusz Bleszynski. Premiera, przy wypełnionej po brzegi widowni, odbyła się w styczniu 2019, w Bochum (Niemcy). Publiczność przyjęła występ entuzjastycznie i nagrodziła twórców i wykonawców projektu owacjami na stojąco.

O projekcie   Kochanie Moje Unplugged  można śmiało powiedzieć, że jest  koncertową ofertą na najwyższym poziomie artystycznym i wykonawczym tak wokalnie, jak i w  warstwie oryginalnie „stopionego” z solistką, gitarowego duo. Urzeka niepospolitym klimatem klasycznego rocka, podanego łagodnie, ale i z „pazurem” godnym najwyższego uznania. Pogłębiony wyraz i bogatą paletę nastrojów uzupełniają  psychodeliczne brzmienia  wielobarwnych struktur z pogranicza bluesa, jazzu, ska i punka. Mocny, pełen naturalnego ciepła głos oraz różnorodny emocjonalnie śpiew Joli Wolters, wraz z jej wyrazistymi w  dramaturgicznym przekazie interpretacjami, pozwala delektować się ich subtelnym kunsztem muzycznym w wybitnych kompozycjach Marka Jackowskiego;  na nowo odkrywać i celebrować urok i głębię ponadczasowych tekstów niezapomnianej KORY. 

Jolanta Wolters – od 20 lat mieszka w Niemczech, gdzie koncertuje i zbiera znakomite recenzje. Wszechstronna, dobrze czuje się  zarówno w piosence lirycznej, w melorecytacjach, jak i w ostrym rocku. Serca polskiej i niemieckiej publiczności podbija również brawurowo wykonując piosenki Marleny Dietrich. Projekt z muzyką Maanamu powstał z najszczerszej fascynacji, z szacunku i wdzięczności, jest ukłonem złożonym Korze i Markowi Jackowskiemu za ich wspaniałą twórczość. Dla Joli Wolters teksty w piosenkach są bardzo ważne. Dlatego podziwia mądrość i artystyczną wrażliwość Olgi Jackowskiej, a sam projekt uważa za spełnienie marzeń. 

MAANAM Projekt:  KOCHANIE MOJE UNPLUGGED

Tickets / Reservierung:  

Violetta Kruk-Kadzioch Tel.: 02307- 914670 (nach 20 Uhr) oder Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Eintritt: 20 Euro

W Projekcie Maanam biorą udział:

Jola Wolters - vocal, prowadzenie       

Zibby Krebs – gitara, syntezator gitarowy    

Arkadiusz Błeszyński – gitara,  harmonijka ustna

Jola Wolters – szansonistka, pieśniarka i recytatorka mieszkająca w Niemczech, gdzie od prawie 20. lat daje koncerty interpretując głównie utwory niemieckie, polskie i francuskie. Od Friedricha Holländera i Jacquesa Brela przez Agnieszkę Osiecką i  Ewę Demarczyk, od Bertholda Brechta po Kurta Weilla szeroki jest jej repertuar. Jola Wolters nagrała niezależnie trzy płyty śpiewając chanson i poezję śpiewaną w języku polskim i niemieckim.  Zrealizowała polsko-niemieckie spektakle muzyczne przy wsparciu miasta Duisburg i pod patronatem Pełnomocnika Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów. Przygotowała kilka solowych projektów autorskich: „Szeptane wieczornym wiatrem/ In den abendwind geflüstert“,  recital z piosenkami polskimi i niemieckimi, które z wielkim powodzeniem zaprezentowała w Operze Miejskiej w Duisburgu, „Lieder von Damals“ koncert dawnych piosenek niemieckich, „Piosenki życia i noce bezsenne” i  „… kwiaty z tamtych lat” poświęcone Marlenie Dietrich oraz PROJEKT MAANAM „Kochanie Moje Unplugged“, poświęcony twórczości Kory i Marka Jackowskiego. W 2016 roku artystka otrzymała wsparcie finansowe od miasta Duisburg na czytanie polskiej poezji dla dzieci w bibliotekach miejskich Duisburga.

 Zibby Krebs – znany gitarzysta rockowy, kompozytor i aranżer; współpracował z takimi gwiazdami, jak Maryla Rodowicz, Wanda i Banda, Czesław Niemen. Współkomponował z Januszem Stokłosą muzykę do Musicalu „Metro”, jak i komponował muzykę    do filmów, musicali i programów telewizyjnych,

Arkadiusz Błeszyński – gitarzysta bluesowy, kompozytor, autor tekstów i aranżer, współzałożyciel wielu formacji muzycznych, między innymi „Casus reggae”, „Schau-Pau Acoustic Blues” czy „The Blair Witch Project & Jan Błędowski”. Napisał muzykę do wielu spektakli teatralnych, np. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Stuhra i Michała Noconia.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.