Współpracujące zespoły folklorystyczne z miast partnerskich Darmstadt (POLONEZ) i Płocka (DZIECI PŁOCKA) zaprezentowały wspólny program artystyczny podczas otwarcia wystawy Niemieckiego Instytytu Spraw Polskich w Darmstadt 'Lebenspfade - ścieżki życia':Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w czwartek, 14 marca 2019 o godz. 18:00 w obecności gości honorowych: Konsula Generalnego RP w Kolonii Jakuba Wawrzyniaka, Przewodniczącej Prezydium Instytutu Prof. Dr. Rity Süssmuth, Nadburmistrza Miasta Darmstadt Jachana Partscha oraz licznie zgromadzonej publiczności.

Wspólny program artystyczny przygotowany w Płocku i Darmstadt zaprezentowały współpracujące od lat zespoły folklorystyczne z miast partnerskich: Harcerski Zespół Pieśni i Tańca DZIECI PŁOCKA im. Druha Wacława Milke oraz Polski Zespół Folkorystyczny POLONEZ w Niemczech. W programie znalazły się polskie tańce narodowe: Polonez i Mazur do choreografii Zenony Choderny-Loew z zespołu POLONEZ oraz Kujawiak z Oberkiem do choreografii Piotra Amrozy z zespołu DZIECI PŁOCKA. Każdy z tańców oba zespoły zatańczyły razem, tym samym polskie tańce narodowe prezentowane na scenie w Niemczech w sposób symboliczny połączyły nie tylko dwa zespoły polski i polonijny z miast partnerskich w Niemczech i Polsce ale również dwie generacje Polaków.

Serdecznie dziękujemy dr Peterowi Loew z Deutsches Polen-Institut e.V. za zaproszenie do udziału w projekcie oraz dr Tadeuszowi Milke, dyrektorowi HZPiT DZIECI PŁOCKA za pomoc w jego realizacji. Wspólny występ podczas otwacia wystawy w Darmstadt, poprzedziliśmy warsztatami tanecznymi w Płocku w siedzibie zespołu DZIECI PŁOCKA. Projekt jest kolejnym zrealizowanym przez nas w ramach partnerstwa miast Darmstadt-Płock. Od roku 2016 wymiana dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wspólne warsztaty taneczne i koncerty w obu krajach są stałym elementem tego partnerstwa.

Dominik Karaś

Więcej na http://www.polonez-darmstadt.de

VerfilmungFilmhttps://www.youtube.com/watch?v=E4RvRau9-_s

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.