Polska Rada, Związek Krajowy Organizacji Polskich w Berlinie jest od kilku lat organizatorem festynu Dzień Poloniii, czyli Swięta Polonii i Polaków zamieszkałych poza granicami kraju.

Na Dniu Polonii prezentujemy działalność organizacji polonijnych z Berlina, kulturalny potencjał Polaków i wkład obywateli polskiego pochodzenia do życia kulturalnego miasta. Na nasze święto zapraszani są również przedstawiciele instytucji i organizacji z Polski. Impreza planowana jest w formie otwartego dla wszystkich festynu odbywającego się przed budynkiem ratusza dzielnicy Berlin-Reinickendorf, w ten sposób przybliżamy również naszym niemieckim sąsiadom polską społeczność w Berlinie.

Festyn organizowany jest jako wspólny projekt Polskiej Ambasady w Berlinie oraz wielu niemiecko-polskich instytucji. Polska kultura prezentowana jest w formie występów grup muzycznych, tanecznych i teatralnych – zarówno amatorskich grup młodzieżowych i dziecięcych jak i znanych zespołów profesjonalnych. Do udziału w naszym święcie zapraszamy przedstawicieli z organizacji i społeczności z Polski, które mogą i chcą zaprezentować swój region, swój dorobek kulturalny, własne tradycje, twórców ludowych i ich sztukę, a także miasto, gminę i powiat jako potencjalny cel turystyczny.

Ferdynand Domaradzki

Prezes

Polska Rada, Związek Krajowy Organizacji Polskich w Berlinie

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.