„Polsko-niemiecka współpraca w zakresie gospodarczym, integracyjnym i kulturalnym z perspektywy europejskiej”. 15. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej jest świetną okazją do omówienia dzisiejszych kwestii integracji w kontekście aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej w dyskusji przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli biznesu, laureatów nagrody Polonicus, ekspertów, studentów i zainteresowanej publiki.

Polonicus-Wirtschaftsforum

Sobota, 18.maja 2019  o godz. 14.00 Uhr do 16.30

Krönungssaal, Ratusz miasta Aachen, Markt

Instytut Polonicus przyznaje nagrody osobom zaangażowanym w wymianę, dialog i zrozumienie niemiecko-polskie i europejskie. Europejska Polonia inicjuje i tworzy platformę debaty spoöeczeüstwa obywatelskiego. Forum gospodarcze zaprasza na podium dyskusyjnye w temacie działalności gospodarczej Polaków w NRW by tym razem debatować o dwustronnych - niemiecko-polskich - stosunkach gospodarczych.

Patronatami tegorocznego Forumsą: Thorsten Klute (Pełnomocnik ds Polonii w Nadrenii Północnej-Westfalii) oraz Joseph Neumann (MdL, zastępca niemiecko-polskiej grupy parlamentarnej w parlamencie państwowym Nadrenii Północnej-Westfalii).

Organizator: Polregio e.V. z Europejskim Instytutem Kultury i Mediów Polonicus VOG we współpracy z: Karlspreisstiftung i Stadt Aachen. Finansowane ze środków Ministerstwa Dzieci, Rodziny, Uchodźców i Integracji Państwa Nadrenii Północnej-Westfalii.

Redakcja Polonia VIVA            

Info: www.institut-polonicus.eu

Zgłoszenie: Formularz zgłoszenia

Wnioski o akredytację medialną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

                                                          

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.