Czasami zachodzi konieczność, żeby polskie dzieci mieszkające w Niemczech oddać pod opiekę z powodu zagrożenia ich dobra. Jak dochodzi do tego, że dzieci umieszcza się w rodzinie zastępczej? Jakie kryteria musi spełniać rodzina zastępcza? Co trzeba zrobić, by stać się rodziną zastępczą?

Kwestie te będą poruszane na spotkaniu informacyjnym i giełdzie kontaktowej

w dniu 4 grudnia 2018w godzinach od 14.00 do 17.30

w Ministerstwie ds. Dzieci, Rodzin, Uchodźców i  Integracji Kraju Związkowego Północnej Nadrenii-Westfalii (sala 1601).

Spotkanie informacyjne jest skierowane do potencjalnych polskojęzycznych rodzin w NRW, które obok znajomości języka niemieckiego mówią również po polsku. Zaproszeni są także tematem zainteresowane osoby  z organizacji polonijnych. Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim.

Moderatorem będzie polsko-niemiecki dziennikarz Tomasz Kycia (RBB). Po panelowej części informacyjnej będzie okazja nawiązanie kontaktu z najważniejszymi osobami kontaktowymi. Na spotkanie zaprasza Thorsten Klute, pełnomocnik do spraw Polonii przy rządzie Północnej Nadrenii-Westfalii.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia do 26 listopada przyjmuje pani Jeanette Rewera – tel. 0211 8372288, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Thorsten Klute

Beauftragter der Landesregierung in Nordrhein-Westfalen für die polnischstämmigen Bürgerinnen und Bürger sowie Polinnen und Polen in Deutschland

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.