Zapraszam wszystkich z centrum życia polonijnego w Północnej Westwalii na spektakl - monodram w języku polskim. Spektakl o tematyce trudnej, ale w prosty i przystępny, wdzięczny i lekki sposób opowiedziany. Historia młodziutkich dziewcząt radzieckich zaciągniętych do Armii Czerwonej aby walczyć „za rodinu, za Stalinu“. To zbiór dokumentalnych opowiadań Swiatłany Aleksijewicz, białoruskiej pisarki i dziennikarki, która w 2016 roku została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Pozornie odległy temat, ale jednak niezupełnie. Wręcz bardzo aktualny. To wnikliwa próba spojrzenia na historię z wielką miłością do człowieka a ostro i wściekle na polityczną propagandę, która doprowadza do katastrof. Spektakl normalnie gram po niemiecku, ale na prośbę Violi Kruk- Kadzioch tym razem po polsku, dla Polskiej publiczności. Bilety można rezerwować pod telefonem: 01723547783.

CENA BILETU 14 Euro dla dorosłych i 10 Euro bilet ulgowy.

To propozycja dla wszystkich kochających teatr. Dobry teatr. Zapraszam serdecznie. Przesyłam plakat i ulotki informujące o zawartości monodramu, jak i parę słów o aktorce, czyli o mnie.

Joanna Stanecka

ZEITMAULTHEATER     IMBUSCHPLATZ 11 (wejście od NORDRING) BOCHUM       4.11.2018 godz. 16.15

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.