W Kolonii szykuje się niezwykła uczta dla miłośników muzyki bluesowej. „Stowarzyszenie ds. wspierania miast partnerski Kolonia-Katowice” e.V. zaprasza na wieczór kulturalny pod tytułem „Kolory Bluesa”, który odbędzie się 02 listopada o godz. 19:00 w sali Forum Volkshochschule w Rautenstrauch-Joest-Museum w Köln-Neumarkt.

Tradycyjnie wieczór rozpocznie się krótką prelekcją na temat Katowic - Miasta Muzyki UNESCO oraz wybitnych śląskich muzyków.

Ponadto wieczór kulturalny uświetni występ formacji „Silesian All Stars Blues“.

W skład grupy wchodzą wybitne postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej m.in. Jan Gałach, Leszek Winder, Joachim Rzychoń, Bogdan Szweda, Arek Bleszynski. Muzycy należą do najlepszych instrumentalistów, nie tylko na Śląsku, ale również  w Polsce, a nawet na Świecie. Grupie „Silesian All Stars Blues“ tym razem na scenie towarzyszyć będzie piosenkarka Joanna Kaniewska oraz muzyk z Kolonii - Vadim Medvedev.

Podczas koncertu nie zabraknie krwistych solówek, świetnych improwizacji i bluesowych evergreenów. Występ zespołu „Silesian All Stars Blues“ podczas występu w Kolonii będzie połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji.

Serdecznie zapraszamy na wieczór kulturalny miast partnerskich Kolonii i Katowic, kiedy po raz kolejny w Kolonii  rozbrzmi „Śląski Blues”.

Wstęp wolny!

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.