Już po raz 26. Polsko-Niemieckie Towarzystwo Kulturalne Polonica e.V. w Kolonii zaprasza na Rock&Chanson Festiwal „Kolonia-Wrocław-Paryż” pod patronatem Nadburmistrz Kolonii, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii oraz Konsul Generalnej Francji w Düsseldorfie.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w piątek 23 listopada oraz w sobotę 24 listopada w sali ratuszowej w Köln-Porz. Forma festiwalu pozostaje niezmienna. Oprócz znanych i lubianych artystów wystąpią również młodzi i bardzo utalentowani artyści z Polski, Niemiec oraz Francji, którzy zmierzą się muzycznie podczas konkursu „Młodych Talentów”.

Festiwal uświetni występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, grupy Elektryczne Gitary, niemieckiej piosenkarki Anny Piechoty oraz francuskiej formacji Moi Et Les Autres.

Rock&Chanson Festiwal „Kolonia-Wrocław-Paryż” jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem w Niemczech, gdzie młodzi i doświadczeni artyści z Polski, Niemiec i Francji w ideę Trójkąta Weimarskiego wspólnie występują na jednej scenie i tym samym przyczyniają się do zbliżenia oraz wzmocnienia więzi tych trzech państw.

Festiwal już dawno osiągnął popularność poza granicami Niemiec, o czym świadczy obecność przedstawicieli niemieckich i zagranicznych mediów podczas festiwali.

Festiwal Piosenki odbywa się od 1989 roku. Pierwszą gwiazdą zaproszoną przez Niemiecko – Polskie Towarzystwo Kulturalne „Polonica” e.V  nad Ren był Marek Grechuta. Potem w Kolonii gościli m. in. Dorota Stalińska, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Ewa Demarczyk, Edyta Geppert, Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnau, Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Katarzyna Skrzynecka, Kayah, Mariusz Lubomski, Joanna Liszowska, Stan Borys, Hanna Banaszak, Anna Maria Jopek, Zakopower, Raz Dwa Trzy, Urszula, Patrycja Markowska, Michał Szpak, Soyka, Justyna Steczkowska.

Zapraszamy do Kolonii, gdzie po raz kolejny melodia „Polskie drogi” zainauguruje 26. Rock&Chanosn „Kolonia-Wrocław-Paryż”.

Bilety już od 25 euro dostępne są na stronie internetowej www.polonicaev.de lub pod numerami: 0176-79550222 i 0151-28296090.

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.