Podczas dnia otwartych drzwi Federalnne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (BMI) zaprezentuje cztery uznane mniejszości narodowe w Niemczech.

Hjertelig velkommen! Hartlik wäljkiimen! Witamy Was wutšobnje! Hjertlæ velkommen! Wutrobnje witajće! Latscho Diewes! Herzlich willkommen in Berlin!

To znowu ten czas: pod hasłem "Hello, Politics" Rząd Federalny zaprasza wszystkich na 20. dzień otwartych drzwi. Drzwi otwierają się w Kancelarii Federalnej, w 14 ministerstwach i w Federalnym Urzędzie Prasy w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. Oraz w niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., każdorazowo od 10:00 do 18:00.
Także cztery autochtoniczne mniejszości narodowe i grupy etniczne będą siętu prezentowały w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, z hasłem budowa i ojczyzna, czekamy na Waszą wizytę!

GDZIE? Obszar konferencyjny BMI, Alt Moabit 140, 10557 Berlin.
Wspólnie informujemy o uznanych mniejszościach narodowych i grupach etnicznych w Niemczech, a także o mniejszościach niemieckich w Europie pod egidą grupy roboczej mniejszości niemieckiej (AGDM). Po raz pierwszy obecni są również przedstawiciele grupy języków dialektu "dolnoniemieckich".

Przyjdź:
⇒ Czekają na Ciebie obszerne materiały informacyjne!
⇒ Sprawdzisz swoją wiedzę w naszym quizie! Są wspaniałe nagrody!
⇒ Skosztujesz regionalnych specjałów!
⇒ Spotkasz autorkę tekstów, Normę Schulz, młodą piosenkarkę z północy, z jej różnorodnym repertuarem i dowiesz się więcej o dialekcie "dolnoniemieckich"  "Snack un Musik op Platt" w dniu 25.8. o godzinie 12 i 26,8. o 13:30 na estradzie w BMI.
⇒ Doświadczysz "polityk_ z bliska" - np. przy okrągłym stole z panem sekretarzem stanu dr inż. Markus Kerber: „Jenseits von Brauchtumspflege: Neues aus der Heimat“ (Po drugiej stronie obyczajów: nowości z ojczyzny).".
Czekamy na Twoją wizytę!
 

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.