Po wielkim sukcesie w 2017 roku odbędzie się druga edycja "star Jazz Festival" Perspektywy: Mikrokosmos - Makrokosmos prezentowana przez Federację Jazzową Hamburg e.V. 

Piątek 12.10. i sobota 13.10.2018, godz. 19:30
Miralles-Saal
Mittelweg 42
20148 Hamburg

Piątek, 12.10.2018, godz. 19:30

Pierwszy dzień festiwalu otworzą Maciej Obara (alt-, tenorsax) i Dominik Wania (p). Dwaj muzycy z Polski, mistrzowie swojej profesji, których potężna i wielostronna interakcja rozkwitnie w mikrokosmosie.

Kolejnym punktem festiwalu będzie specjalnie na tą okazję powowany do życia projekt multimedialny "Motion Ensemble of Hamburg". Zainicjował go Władysław "Adzik" Sendecki. Na scenie pojawiają się wysokiej klasy lokalni muzycy instrumentów dętych i smyczkowych wraz z Reinerem Winterschladenem (trp), Jürgenem Spieglem (dr, perc) i Władysławem "Adzikiem" Sendeckim (p, rhodes, seaboard).
Zespół zintegruje się z obrazami filmu "Das Land" stworzonego przez dokumentalistę Timo Grosspietscha. Podkreśli on transgranicznymi dźwiękami z muzyki jazzowej, klasycznej, współczesnej i elektronicznej poetycką narrację tej dokumentacji - z szczegółowej i z szerokokątnej perspektywy.

Widz będzie bezpośrednio wciągany w proces twórczy - dźwięk i język wizualny połączą się i stworzą metafizyczną jedność.

Maciej Obara (sax) - Dominik Wania (p)

„Theater of Imagination”: Motion Ensemble of Hamburg

NDR-Film „Das Land“ (reżyseria: Timo Großpietsch) do muzyki Władysława "Adzika" Sendeckiego:

Władysław "Adzik" Sendecki (p/ seaboard), Jürgen Spiegel (ds/perc), Reiner Winterschladen (tp) 

oraz dozenci z Staatliche Jugendmusikschule:

Ewelina Nowicka (skrzypce), Annika Stolze (wiolonczela), Mariola Rutschka (flet), Christian Hamburg (róg) i studentka Katharina Jensen (klarnet).

Sobota, 13.10.2018, godz. 19:30

W drugim dniu festiwalu "obiektyw" otworzy się szerokim kątem i skupi w "Klubie Kontynentów". Z zaproszonymi muzykami: Saliou Cissokho (kora, kalabass) z Afryki, Guo Yazhi (instrumenty dęte drewniane) z Chin/U.S.A., Nils Petter Molvaer (trp, electronix) z Norwegii, Mino Cinelu (perc) z Francji /U.S.A./Martiniki wkroczy na scenę "gospodarz" i dyrygent zespołu, Władysław "Adzik" Sendcki (p, seabord, electronix) z Polski / Niemiec.

W tej konstelacji zjednoczonej kreatywnością, wzajemnym szacunkiem i pragnieniem wspólnego procesu twórczego, pozwolą nam zapomnieć o granicach i zaproszą nas na fascynującą muzyczną przygodę. Na publiczność czeka parforceritt złożonych rytmów, magiczne kolaże dźwięków, wirtuozerskie improwizacje oparte na głębokim muzycznym zrozumieniu.

Klub Kontynentów:

China: Yazhi Guo (chińskie instrumenty dęte)

Ghana/Afryka: Saliou Cissokho (Kora / Kalabass )

Europa: Nils Petter Molvaer (tp)

Ameryka Środkowa /Francja: Mino Cinelu (ds, perc)

Europa: Władysław "Adzik" Sendecki (p)

Solo, Duo, Trio, Tutti

W drugim roku edycji "star Jazz Festival" stacje benzynowe "star" oferują najwyższej klasy muzyczną konceptualną atrakcję , która wykracza daleko poza czysto koncertowe doświadczenie. Dzięki temu festiwalowi, który odbędzie się w dniach 12 i 13 października 2018 r. w mieście Hamburg powstanie kolejna perełka. Orlen Deutschland GmbH, którego stacje benzynowe "star" są znane od 15 lat w Niemczech, założył ten festiwal w ramach sponsoringu kulturalnego. Pełen pomysłów dyrektor artystyczny Władysław "Adzik" Sendecki we współpracy z Federacją Jazzową w Hamburgu w zeszłym roku powołał do życia "star Jazz Festival". Sala koncertowa, Miralles Saal, która mieści 420 osób i znajduje się w hamburskiej dzielnicy Harvestehude, stała się mekką dla najwyższej klasy jazzu, koncentrując się na Niemczech i Polsce.

„Na szczególną uwagę zasługuje łącząca moc jazzu, wyrażająca pozytywną energię życiową, która przekracza wszelkie granice. Zachęceni wielkim sukcesem pierwszej edycji festiwalu w 2017 roku cieszymy się już na "star Jazz Festival 2018". Będzie on kontynuacją i dalszym rozwojem tej transgranicznej polsko-niemieckiej współpracy. Bardzo ważne jest dla nas długoterminowe wspieranie wybitnych osiągnięć muzycznych i kultury muzycznej. Muzyka, a w szczególności jazz, to język, który łączy ludzi poza granicami państw. Wspieramy to!" - podkreśla Wiesław Milkiewicz, dyrektor zarządzający (CTO) Orlen Deutschland GmbH i rzecznik prasowy stacji benzynowych star.

Firma Star/Orlen znana jest z silnego zaangażowania społecznego i aktywnej promocji sportu i kultury.

W dniach 12 i 13 października 2018 r. w Sali Miralles "star Jazz Festival" po raz kolejny stanie się miejscem konceptualnej akcji muzycznej, która w tym roku daleko wykracza poza czysto koncertowym doświadczeniem. Ten festiwal to już multimedialny performance.

Tematem przewodnim tegorocznego "star Jazz Festival" są PERSPEKTYWY: Mikrokosmos - Makrokosmos.

Oba dni koncertu zostaną nagrane przez partnera medialnego NDR Jazz, a następnie nadane w NDR Info.
maru

Koncerty o godz. 19:30 (wstęp od godz. 18:30)
Tickets * 25 € / 12,50 € ticket na jeden dzień, 40 € / 20 € ticket na dwa dni
Przedsprzedaż* Konzertkasse Gerdes * Rothenbaumchaussee 77, 20148 Hamburg

Kup bilet tutaj

Quelle: www.kulturograf.de

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.