Po wielkim sukcesie w 2017 roku w Złotej Sali Wiedeńskiej maestro Michael Maciaszczyk zaprezentuje swoją 62-osobową orkiestrą POLISH ART PHILHARMONIC.

01.10.2018, godz. 20:00 
Laeiszhalle Hamburg
Johannes-Brahms-Platz
20355 Hamburg

POLISH ART PHILHARMONIC
Maestro Michael Maciaszczyk – Wiedeń
 

Po wielkim sukcesie w 2017 roku w Złotej Sali Wiedeńskiej maestro Michael Maciaszczyk zaprezentuje swoją 62-osobową orkiestrą POLISH ART PHILHARMONIC.

Koncert z cyklu "Best of Classic" „Podróże symfoniczne z Karłowiczem” – dwa koncerty w Hamburgu i Dreźnie

V Symfonia c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena, jeden z najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej, oraz koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza, prawykonany 115 lat temu w Berlinie i Wiedniu, to dwa utwory najwyższej klasy, które m. in. składają się na program koncertu.

Dzięki niezwykłej precyzji, pasji i radości ze wspólnego grania, słuchacz doświadczy wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Muzyczni koneserzy natychmiast usłyszą i poczują, jak intensywnie Maestro Maciaszczyk motywuje muzyków do wybitnych osiągnięć. Jego osobista pasja i zamiłowanie do muzyki przekłada się na całą orkiestrę. Ma ona piękne, miękkie i niepowtarzalne brzmienie. Jej bardzo jednorodny i precyzyjny sposób grania wyróżnia się imponującymi interpretacjami, co budzi wielki entuzjazm wśród publiczności. 

Program:

Mieczysław Karłowicz - Bianca da Molena op. 6 - prolog symfoniczny do dramatu Józefata Nowińskiego "Biała gołąbka"

Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op.8
Koncert skrzypcowy A-dur napisał Mieczysław Karłowicz dla swojego profesora skrzypiec, wybitnego wirtuoza Stanisława Barcewicza, który też wykonał utwór po raz pierwszy, na koncercie kompozytorskim Karłowicza w Beethoven-Saal w Berlinie 21 marca 1903 roku.  
Solistka: Anna Maria Staśkiewicz

Janusz Bielecki - "Sen"
Utwór „Sen” pochodzi z tryptyku „Sekrety” na orkiestrę symfoniczną i fortepian.

Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op.67

Dyrektor artystyczny: Maestro Michael Maciaszczyk

„Wielki muzyk, doskonały skrzypek i bardzo utalentowany młody dyrygent. Ma absolutnie doskonały kontakt z muzykami orkiestry, a jego interpretacje są niezwykle oryginalne- z mnóstwem odcieni i emocji” – powiedział o Michaelu Maciaszczyku Maestro Jerzy Maksymiuk.
Czytaj dalej...www.polish art philharmonic

maru

Organizator: Dirk Kamella Event- und Kulturmanagement
Kup bilet: tutaj

Quelle: www.kulturograf.de

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.