„Polski Zespół Folklorystyczny POLONEZ” prezentuje piękno polskiej kultury wyrażone poprzez stroje, taniec, śpiew i muzykę ludową i serdecznie zaprasza na swoje liczne koncerty:

25 sierpnia – „Daj coś z siebie” – Koncert charytatywny na rzecz potrzebujących rodzin oraz bezdomnych zwierząt w Polsce.

W nowo otwartej polskiej restauracji Margarete´s Goldbachhalle (Adres: 61197 Florstadt Nieder-Mockstadt, Goldbachstr. 2)

pyszne polskie jedzenie, występy ciekawych wykonawców i grup dzieciecych, muzyka,prezentacja polskich firm, akademia kreatywności czyli, spotkania z artystami, prezentacje sztuki, kącik ksiażkowy, fotografia, malarstwo, chi gong, sport i inne kreatywne “dyscypliny”.

Organizatorzy:

„Frankfurterki Pomagają” to grupa zaangażowanych kobiet w pomoc rodzinom z Polski i nietylko. Inicjatywa powstała głównie z myślą o dzieciach. Od 2015 roku zbierają ubrania,zabawki, datki, robią paczki dla najbardziej potrzebujących i przesyłają je do polskich rodzin ale rownież angażują się w pomoc rodzinom na terenie Niemiec.

„Polonijny Animals” to pomoc zwierzętom w polskich schroniskach. Zbierają karmę dlazwierząt, potrzebne rzeczy i organizują transport do schronisk w Polsce. Angażują się wogólną pomoc dla czworonogów. Dość świeża inicjatywa, działająca od grudnia 2017, jak narazie w bardzo maółym ale skutecznym gronie. Na 2020 rok planują pierwszą „orkiestrę” na rzecz bezdomnych zwierząt na terenie Polski.

“4Memory”   poza produkcjami komercyjnymi, głównie dla małych i średnich firm, angażuje się w pomoc artystom w postaci wsparcia przy klipach muzycznych oraz w promocje kultury, turystyki i interesujacych osobowości- zwłaszcza na terenie Niemiec. Kreatywność, zaangażowanie ,nieszablonowość to dewiza przyświecająca 4Memory.

1 września – „Kolorowa łąka” – Międzynarodowy Festyn z okazji Jubileuszu 50-lecia dzielnicy Kranichstein w Darmstadt.

Godz. 14:00 – 22:00 Brentanowiese, Darmstadt Kranichstein

Organizatorzy: Förderverein Kranichstein e.V., Sozialdezernat der Wissenschaftsstadt Darmstadt und Amt für Internationales und Interkulturelles

13 września – 21. Tygodnie Międzynarodowe – „Różnorodność łączy”

                                                                                                            

Uroczyste przyjęcie w Ratuszu miasta Offenbach przez burmistrza Petera Schneidera dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Interkulturowe Tygodnie w Offenbach odbywają się od 1998 roku. Niemal 65 organizacji oraz inicjatyw angażuje się w celu stworzenia lepszych politycznych i prawnych ram dla współżycia Niemców i migrantów. Poprzez osobiste spotkania i kontakty w celu lepszego poznania się i wzajemnego zrozumienia, a dzięki temu przezwyciężenia wzajemnych uprzedzeń. To jest główny cel inicjatywy. Dlatego spotkania informacyjne uzupełniają festyny i spotkania oraz seanse filmowe i spektakle teatralne, a także spotkania z autorami i autorkami.

Międzynarodowe tygodnie  / Tygodnie współobywateli obcego pochodzenia powstały z inicjatywy Niemieckiej Konferencji Biskupów, Rada Kościoła Ewangelickiego w Niemczech oraz Metropolii Grecko-Ortodoksyjnej. Inicjatywę wspierają poza tym związki zawodowe, stowarzyszenia pomocy społecznej, gminy, rady obcokrajowców oraz inicjatiw niemiecko-migranckich.

23 września – „Dzieci potrzebują przestrzeni“ Festyn Miejski z okazji Światowego Dnia Dziecka w Darmstadt

Godzina: 12:00

Miejsce: Darmstadt, Luisenplatz/Wilhelminenstr.

Organizatorzy: Wissenschaftstadt Darmstadt, Bund der Deutscher Katholischen Jugend, CPA Promotion Tram

Serdecznie zapraszamy na koncerty Polskiego Zespołu Folklorystycznego POLONEZ!

 POLONEZ“ e.V.

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.