Po raz 16. we Wrocławiu i po raz 6 w Oberhausen zgromadzą się 1 maja licznie gitarzyści i miłośnicy gitary, aby wspólnie oddać  hołd największemu gitarzyście wszechczasów Jimmiemu Hendrixowi. Impreza wymyślona przez Leszka Cichońskiego, znakomitego gitarzystę i pedagoga rozsławia Wrocław na cały świat. W 2014 roku na wrocławskim rynku “Hey Joe” Hendrixa zagrało 7344 gitarzystów. Skromnie od sześciu lat dołącza do nich Oberhausen, gdzie na Altmarkt, przed restauracją Gdańśka “Hey Joe” gra ponad 100 gitarzystów, reprezentujących niemieckie i polonijne środowiska.

Tegoroczną edycję imprezy poprowadzi jak zwykle znakomity gitarzysta Elo Badura. Przed finałem, który odbędzie się o godz. 16, Elo Badura wraz z przyjaciółmi wykona koncert, w którym znajdą się m.in. utwory Hendrixa. Wsród przyjaciół znajdzie się znakomity skrzypek Jan Błędowski, który na skrzypce przełoży niektóre utwory Hendrixa. Po finale zaprezentuje się zespół Joris Hendrik Band.

Oprócz nich do wspólnego grania “Hey Joe” Hendrixa może przystąpić każdy. Liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Oficjalną próbę “Hey Joe” przeprowadzi oczywiście tradycyjnie Elo Badura. Wspólny koncert zakończy się tradycyjnym uniesieniem gitar do góry i okrzykiem “Thanks Jimi”.

Razem z Wrocławiem i Oberhausen, 1 Maja, punktualnie o godz. 16 “Hey Joe” zabrzmi w kilku innych polskich miastach, a także m.in. w Norwegii, Szwecji, Anglii. W Oberhausen rejestracja uczestników rozpocznie sie o godz. 12. Każdy uczestnik otrzyma oryginalny certyfikat uczestnictwa.

Bierz gitare i graj z nami! Wystarczy znać pięc prostych chwytów, na które składa się “Hey Joe”

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.