Kolejny wykład UTP, który wygłosi Kama Zboralska - dziennikarka, kuratorka wystaw. Przewodnicząca Rady Programowej pięciu ostatnich edycji Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. W WTS udział biorą czołowe galerie sztuki współczesnej i antykwariaty z całej Polski.
Autorka cyklu książek: „Sztuka inwestowania w Sztukę. Przewodnik po galeriach 2004” oraz „Sztuki inwestowania w Sztukę. Przewodnik po galeriach 2006” i „Przewodnika po galeriach sztuki” t.3 (2013). Autorka albumu „Galeria (-1) Polski Komitet Olimpijski.

Wystawy sztuki współczesnej 2006-2016” (2016) oraz współautorka zbiorowej publikacji „Olimpijskie Konkursy Sztuki. Wawrzyny Olimpijskie” (PKOI, 2012).Współautorka „Kompasu Sztuki”i „Kompasu Młodej Sztuki” – jedynego tego typu rankingów artystów współczesnych publikowanych od 2008 roku na łamach „Rzeczpospolitej” w dziale  „Moje pieniądze”. W rankingu udział bierze około 80 wyselekcjonowanych galerii sztuki współczesnej, zarówno komercyjnych jak i publicznych.

Autorka licznych tekstów propagujących sztukę współczesną m.in. w „Rzeczpospolitej”, „businessman.pl”, „Wprost”, „Manager Magazine”, „Pani”.
Od dziesięciu lat Kama Zboralska aktywnie działa w Polskim Komitecie Olimpijskim w Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej. Jest kuratorką Galerii (-1) oraz uczestniczy w pracach Jury przyznającego m.in. Wawrzyny Olimpijskie. Należy do grona inicjatorów powołania w Centrum Olimpijskim Galerii Sztuki (-1). Jest komisarzem większości organizowanych w  niej wystaw, w sumie odbyło się ponad 150. Zapewnia  kontakty ze środowiskiem artystycznym oraz galeriami sztuki  z całej Polski.
Galeria (-1) bardzo szybko wpisała się w artystyczne życie stolicy. Relacje z wystaw pojawiają się w licznych mediach. W dowód uznania za działalność w dziedzinie „sport i sztuka” PKOI wyróżnił Kamę Zboralską srebrnym i złotym medalem „Za Zasługi dla polskiego Ruchu Olimpijskiego”.
Prowadzi wykłady na temat rynku sztuki m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Wykład - "Polski rynek sztuki" - odbędzie się 13.04.2018 o godz. 18.00 (z tłumaczeniem symultanicznym na niemiecki).

Polski rynek sztuki omówiony będzie w kontekście rynku galeryjnego i aukcyjnego. Jak powstawał, kto jest liderem. Zostaną zaprezentowani artyści Kompasu Sztuki i Kompasu Młodej Sztuki – jedynych tego typu rankingów,
które ukazują się od 10 lat na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, w dziale „Moje pieniądze”. Tworzony jest przez około 80 czołowych galerii sztuki współczesnej, prywatnych i publicznych. Wśród nich są oczywiście artyści zdobywający
międzynarodowe nagrody m.in. w Berlinie.

Moderacja: prof. UAM dr hab. Brigitta Helbig- Mischewski.

Po wykładzie ok. godz. 19.30
W ramch Galerii UTP swoje prace przedstawi Dorota K. Samborski
Wprowadzenie: dr Piotr Olszówka

Miejsce: Humboldt-Universität zu Berlin, Unter den Linden 6, sala 2094
Po wykładzie będzie okazja do rozmów przy lampce wina i preclach.

Rada Programowa UTP

Foto.: Leszek Fidusiewicz

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.