Rząd Nadrenii Północnej Westfali na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów (27.02.2018) powołał Thorstena Klute jako Pełnomocnika ds. Polonii i Polaków w Niemczech. Od 1 marca 2018 r. Klute rozpoczna pracę jako wolontariusz w Ministerstwie ds. Dzieci, Rodziny, Uchodźców i Integracji. Sekretarz Stanu a.D. pracował już od 2014 roku jako Pełnomocnik dla  Polonii w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego kadencja zakończyła się w trakcie zmiany rządu w czerwcu 2017 roku.

Pełnomocnik dla Polonii stanowi punkt kontaktowy między Rządem Landowym, obywatelami z polskimi korzeniami imigracyjnymi w Nadrenii Północnej-Westfalii, oraz stowarzyszeniami i instytucjami. W ramach swoich działań wspiera Polonię mieszkającą w Nadrenii Północnej-Westfalii i organizuje współpracę z różnymi instytucjami. Ponadto Pełnomocnik doradza rządowi NRW w kwestiach ważnychdla Polonii na szczeblu krajowym i federalnym.

Główne obszary działalności Pełnomocnika ds  Polonii to między innymi:

  • Osoba dla kontaktu obywateli z polskimi korzeniami imigracyjnej w Nadrenii Północnej-Westfalii,
  • Utrzymywanie kontaktów i współpraca z instytucjami i organizacjami Polonii,
  • Doradztwo i wsparcie rządu państwowego w zakresie interesów Polonii,
  • Doradztwo i wsparcie rządu państwowego w zakresie reprezentowania interesów państwa w tej dziedzinie, również na poziomie federalnym i innych państw niemieckich, doradztwo i wsparcie rządu państwowego na rzecz działalności Polonii w Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

Quelle: https://www.land.nrw/de/pressemitteilung/landesregierung-beruft-thorsten-klute-zum-polonia-beauftragten-des-landes

 

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.