Już poraz 10-ty Jury przyznało nagrody Polonicus. Europejski Instytut Kultury i Mediów POLONICUS VoG honoruje działania i postawy prowadzące do poprawy dialogu polsko-niemieckiego w wymiarze europejskim, oraz na rzecz rozwoju kultury polskiej w Europie.

Wręczając tę nagrodę, europejska Polonia chce wyrazić swoją wdzięczność i szacunek za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz integracji i wzbogacenia życia Polaków w Europie. Laureatami tegorocznej nagrody POLONICUS są znane i szanowane przez europejską Polonię osobistości:

 

 

Prof. dr Rita Süsmuth, niemiecki polityk, przewodnicząca Bundestagu a.D., wieloletnia przewodnicząca kuratorium Związku Niemiecko-Polskich Towarzystw w Berlinie oraz Prezydent Niemieckiego Instytutu Polskiego w Darmstadt, za jej znaczący wkład w dialog niemiecko-polski w aspekcie integracji europejskiej.

 

 

Benedykt z Różą Frąckiewicz, dyrygent z pierwszą solistką i Chórem Benedictus e.V. z Wupertalu, za animację życia organizacji polskich oraz utrzymanie tradycji Chórów Polskich w Niemczech.

 

 

Jerzy Owsiak, społecznik, założyciel i prezes Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, organizator corocznego Finału WOŚP oraz Przystanku Woodstock, za jego wybitne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

 

 

 

 

Nagrodę Honorową za całokształt działalności odbierze wybitny polski i europejski polityk Donald Tusk, były Premier RP i od 2014 roku Przewodniczący Rady Europejskiej.

 

Gala Polonii oraz wręczenie nagród POLONICUS 2018

odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia br. o godz. 19.00

w historycznej Sali Koronacyjnej w akwizgrańskim ratuszu.

 

Muzyczną oprawę wieczoru zapewni wspólny występ Chórów Polskiej Misji Katolickiej z Aachen i Benedictus e.V. Wuppertalu.
Uroczysta Gale Polonii poprzedzi debata w ramach Polonicus FORUM na temat europejskieiego spoleczenstwa obywatelskiego Polonii w godzinacch 14.00 do 16.30 również w aachenskim ratuszu.
Chętnych do wzięcia udziału w FORUM i tegorocznej Gali Polonii prosimy o zgłaszanie się formularzem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 kwietnia br. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia, wstęp za okazaniem imiennego zaproszenia.
Tegoroczna Gala Polonii zorganizowana jest przez Polregio e.V. oraz Europejski Instytut Kultury i Mediów Polonicus VoG, przy współpracy z Fundacją Karola Wielkiego, finansowana jest przez Pełnomocnika Rządu Federalnego ds Kultury i Mediów.

Wiesław Lewicki
Przewodniczący Jury Nagrody POLONICUS
Aachen, dnia 22. lutego 2018

Info: www.institut-polonicus.eu

Zgłoszenie: Formularz zgłoszenia PDF

Wnioski o akredytację medialną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

P.S.: Możesz wesprzeć nasze Projekty, wpłatą dowolnej kwoty na cele statutowe:
Polregio e.V., Sparkasse Aachen, IBAN DE51 3905 0000 1070 1041 51
Na życzenie wystawiamy "Spendenbescheinigung" dla "Finanzamt“. Dziękujemy 😊

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.