Grażyna Kamień-Söffker zaprasza 6 stycznia 2018, o godz. 12:00 na kolejną audycję “Gadu Gadu” na antenie Radia Flora w Hanowerze. Powtórka audycji w poniedziałek 8 stycznia 2018, o godz. 13:00.

W audycji usłyszymy:

-Darię Adamczyk i Sylwię Jesion, które przedstawią dokładne programy tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hanowerze, która zagra w tym mieście po raz pierwszy i to z wielkim rozmachem (w aż w trzech miejscach i terminach)

-Katarzynę Piątkowską-Durkę, która opowie o swoich wrażeniach po niezwykłym koncercie kolęd w Hanowerze, w wykonaniu 14-to osobowej, dwupokoleniowej rodzinnej orkiestry Pospieszalskich, znanej i lubianej rodzinnej orkiestry z Polski, która proponuje nowe spojrzenie na tradycyjne polskie kolędy, śpiewane i grane w nowych, ciekawych aranżacjach.

 

- apel rodziny zaginionego Janusza Ruszczyka z Hanoweru o pomoc w jego odnalezieniu

Od ponad tygodnia rodzina szuka zaginionego Janusza Ruszczyka, początkowo z policją, teraz na własną rękę, z przyjaciółmi i ochotnikami. Janusz Ruszczyk ma 52 lata i ok. 180 cm wzrostu, w chwili zaginięcia ubrany był w szarą kurtkę, granatowe spodnie z bocznymi kieszeniami i czarną czapkę-basebolówkę. Ostatnio widziany był 22.12.17 ok. godz. 1:30 na skrzyżowaniu ulic Sahlkamp/Ecke Weimarer Str. w Hanowerze. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.

 

W oprawie muzycznej audycji kolędy w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, Beaty Rybotyckiej i Rodziny Pospieszalskich oraz piosenki zespołu Dżem i hanowerskiej grupy The Bigos.

 

Audycja emitowana jest jako internetowy Livestream na stronie www.radioflora.de/

Podcast radiowy - Polenflug 09  www.radiopolenflug09.de

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.