Niemiecki Instytut Polski we współpracy z Wyższą Szkołą Twórczości (Hochschule für Gestaltung) w Offenbach zaprasza na spotkanie czytelnicze ze znaną polską powieściopisarką i autorką Olgą Tokarczuk już w nadchodzący wtorek.

Olga Tokarczuk czyta własną powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych”(niem. "Pieśń nietoperzy") i „Księgi Jakubowe"
Moderacja: Manfred Mack (Niemiecki Institut Polski).
Wtorek, 14.11.2017, 19 zegar
Uniwersytet w Offenbach, zamek Isenburg, Schlossstraße 31

Olga Tokarczuk urodziła się w 1962 r. W Sulechowie koło Zielonej Góry. W 1985 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów pracowała w ośrodku terapeutycznym dla trudnej edukacji młodzieży oraz w klinice psychiatrycznej. Olga Tokarczuk jest jedną z najważniejszych autorek jej generacji w Polsce i wywołała swśród krytyków ensację swoimi powieściami i narracjami. Jej książki zostały już przetłumaczone na wiele języków i zdobyły wiele znaczących nagród literackich i czytelniczych, w tym dwie z najważniejszych polskich nagród literackich - Nagrodę Nike. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”  ("Pieśń nietoperzy") to ekscytujący thriller moralny, a jednocześnie wielka powieść o aktywistach na rzecz praw zwierząt. Renomowana reżyserka Agnieszka Holland nakręciła thriller "Pokot" (Fährte) oparty na tej powieści, który został nagrodzony na Berlinale 2017 i nominowany do Oscara 2018.
Jej nowa powieść „Księgi Jakubowe” opowiada historię religijnego przywódcy Jakoba Franka i jest bestsellerem w Polsce, który zdobył drugą nagrodę Nike w 2015 roku. W tej książce Tokarczuk zabiera nas w podróż  "do miejsc, czasów i religii, do których wolałbyś nie powrócić i które czytelnik będzie pamiętał przez długi czas. Oddaje życie Frankowi, Polsce, Żydom, Europie i wszystkim tym, którzy czytając powieść myślą, że wszystko to musiało powstać z wyobraźni. Ale to jest nasza historia opowiedziana w inny sposób; Jest miejsce dla Żydów, dla kobiet, dla metafizycznych tęsknot i pragnień, które nie mieszczą w tradycyjnych wymiarach. I daje miejsce na wiele wspaniałych opowieści, stworzonych przez niezwykłą wyobraźnię autora" (ocenia Kinga Dunin).
Spotkanie odbęzie się w kaplicy na zamku Isenburg, gdzie Jakub Frank wraz z około 400 wyznawcami spędził ostatnie lata (1787-1791).

(Foto: Martin Kraft / Wikimedia Commons und Internet-Literatur Haus Stuttgart).

Red. Polonia VIVA

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.