W Kolonii szykuje się niezwykła uczta dla miłośników muzyki bluesowej. „Stowarzyszenie ds. wspierania miast partnerski Kolonia-Katowice” e.V. zaprasza na wieczór kulturalny pod tytułem „Blues pomiędzy Rawą a Renem”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 19:00 w sali Forum Volkshochschule w Rautenstrauch-Joest-Museum w Köln-Neumarkt.

Oprawę muzyczna wieczoru stanowić będzie koncert formacji „Silesian All Stars Blues“. W skład grupy wchodzą wybitne postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej m.in.
Leszek Winder - gitarzysta i kompozytor, jedna z czołowych postaci śląskiego środowiska muzycznego. Uznawany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Założyciel takich zespołów jak Apogeum, Krzak i wiele innych. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość wydanych albumów. Nie sposób wymienić jego zdobytych nagród. W 2011 roku wraz ze swoją grupą Krzak został nagrodzony statuetką Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Blues.
Jan Galach – nieprzeciętnie utalentowany multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Oprócz własnego zespołu „The Jan Gałach Band”, z którym odnosi wielki sukces zarówno na scenie polskiej jak i międzynarodowej, współpracuje z takimi muzykami jak Dżem, Martyna Jakubowksa, Kasa Chorych, Śląska Grupa Blusowa i wielu, wielu innych.  Pochodzący z Katowic wirtuoz zgarnął w swojej młodej karierze muzycznej mnóstwo ważnych nagród. JGB, to jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. Sam Carlos Santana jest zachwycony „The Jan Gałach Band” i wybrał grupę jako support na swoim koncercie w Polsce.
Joachim Rzychoń – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów basowych. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Niebiesko-Czarnymi, Urszulą Sipińską, Ireną Jarocką, Tadeuszem Nalepą oraz z zespołem Krzak. Koncertował również  z takimi gwiazdami jak Bryan Ferry, Alem Jarreau, Chrisem de Burgh, Jennifer Rush, Glorią Gaynor. Urodzony w Ligocie muzyk był pierwszym w Polsce basistą grającym kciukiem.
Ponadto do składu „Silesian All Stars Blues“ należą Bogdan Szweda, Arkadiusz Bleszynski i Gienek Hanusek.
Zespół w tym składzie, wystąpił w 2016 roku na specjalne zaproszenie miasta Kolonii. W ramach obchodów 25-jubileuszu partnerstwa miast Kolonia-Katowice „Silesian All Stars Blues“ zagrali na otwarciu największego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kolonii z udziałem prezydenta miasta Katowic Marcina Krupy i burmistrza Kolonii Hansa-Wernera Bartscha.  
Koncert zespołu „Silesian All Stars Blues“ podczas gościnnego występu w Kolonii będzie połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji. Na scenie zagra śmietanka śląskiej sceny bluesowej. Coś dla duszy i uszu...Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Wir freuen uns auf Ihr Kommen!

Monika Moj

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.