Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dniu 13 września w Strasburgu przed posłami do Parlamentu Europejskiego wygłosił przemówienie na temat sytuacji Unii Europejskiej. W przemówieniu Juncker przedstawił swoje priorytety na nadchodzący rok i przedstawił swoją wizję, w jakich kierunkach Unia Europejska mogłaby się rozwijać do roku 2025.

Juncker przedstawił mapę drogową dla zjednoczonej, silniejszej i bardziej demokratycznej Unii. "Europa ma znowu wiatr w żaglach. Ale możemy się tylko wtedy ruszyć z miejsca gdy wykorzystamy ten powiew", powiedział Juncker.  "Powinniśmy ten kurs wyznaczyć w przyszłość. Jak pisze Mark Twain: "Lata później będziemy bardziej rozczarowani tym, czego nie zrobiliśmy, niż tym co zrobiliśmy. Teraz jest moment na budowanie bardziej zjednoczonej, silniejszej i bardziej demokratycznej Europy na rok 2025 ".

Przemówieniu Prezydenta Junckera w Parlamencie Europejskim towarzyszyło podjęcie konkretnych inicjatyw Komisji Europejskiej w sprawach handlu, oceny inwestycji, cyberprzestrzeni, przemysłu, danych i demokracji.

Szereg wydanych dzisiaj listów informacyjnych pogłębia niektóre centralne przesłania z przemówienia Prezydenta.

Linki:

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.